Polska wersja Comodo Internet Security 4 ukończona

Miło mi poinformować, że tłumaczenie CIS 4 na język polski zostało ukończone. Mam nadzieję, że do czasu wydania wersji finalnej wszystkie ewentualne błędy i literówki zostaną wyeliminowane. Gdyby jednak zdarzyło mi się coś pominąć proszę o kontakt poprzez forum Comodo.

Jak robiłem tłumaczenie?

Korzystałem z plików szablonów lokalizacyjnych, które częściowo zawierały już polskie tłumaczenie(zawiera się w tym praca moja jak i pozostałych członków polskiej grupy lokalizacyjnej CIS 3). To co musiałem zrobić, to przetłumaczyć nowe moduły Comodo, szczególnie jeśli chodzi o moduł Sandbox i wiele poprawek związanych z pozycjonowaniem tekstu w GUI.

Stabilne wydanie CIS 4 prawdopodobnie pojawi się pod koniec lutego…

Dzięki Breen :wink:

Spróbuję zaimportować Twoje pliki do katalogu z tłumaczeniami CISa i poszukać ewentualnych błędów.

Jeszcze raz dzięki!

Znalazłem zasadniczo jeden błąd (choć raczej nie z Twojej winy Breen).

Tak wygląda to w oryginale:

http://i45.tinypic.com/iwhg2h.jpg

A tak w Polskiej wersji:

http://i45.tinypic.com/2zpqc5l.jpg

Brakuje kilku opcji.

A tu chyba wcięło słówko ‘programy’:

http://i45.tinypic.com/wsjlth.jpg

A tu ‘prawidłowo’:

http://i46.tinypic.com/2m2b11j.jpg

Mam jeszcze pytanie odnośnie ‘menu powłoki Windows’. Nie chodzi tu po prostu o menu kontekstowe?

http://i48.tinypic.com/6nvzn4.jpg

Pozdrawiam

Dzięki Silent. Sprawdzałem już kilka razy, ale w oczach mi się już troi… co raz jakieś małe babole wychodzą. Akurat ten plik który mam w ostatnim poscie jest już trochę nie aktualny ale niedługo wyślę zaktualizowany, jak poprawię tabelkę

skąd pobrać polską wersję?

Główny plik instalacyjny zawiera wszystkie tłumaczenia. Aktualnie można go w dziale beta na forum, ale radzę zaczekać na wydanie stabilne. Powinno się ukazać niedługo.

Dzieki za spolszczenie :slight_smile: Nie wiem kto spolszczal CIS 3, ale to by kawal dobrej roboty, wiec pewnie CIS 4 takze bedzie niezle spolszczony. Widzialem, ze juz jest CIS 4 RC, wiec pewnie na dniach jakos pojawi sie wersja finalna :smiley:

Dzięki dzięk. Tłumaczenie 3, prócz mnie, robiło kilka osób. Natomiast 4=tłumaczenie 3 + dodatkowe tłumaczenie i modyfikacje w interfejsie CIS. Jeżeli chodzi o CIS 4 to ja odwalam całą robotę :slight_smile:

Zainstalowalem CIS 4 RC i generalnie znowu musze powiedziec, ze kawal dobrej roboty :slight_smile: Zauwazylem tylko, ze nazwy predefiniowanych zasad bezpieczenstwa nie sa przetlumaczone, a szkoda :slight_smile: Mi osobiscie to nie przeszkadza, ale jest mnostwo osob korzystajacych z CIS m. in. ze wzgledu na to, ze jest po polsku, a to moze byc dla nich pewna trudnosc :stuck_out_tongue:

Pozdro i dzieki :slight_smile:

Problem w tym, że nie udostępniono odpowiednich linii do przetłumaczenia. Jedynie co mnie denerwuje to to, że ciągle wprowadzają jakieś zmiany…kiedy już wydaje się, że wszystko zostało zrobione

No cóż to dopiero RC, a wręcz beta… Właśnie odczuwam jaka jest jeszcze niedopracowana ;/ Problemy z dzialaniem firefoxa i chrome w piaskownicy.

Witam, jest już dostępna wersja CIS4 do pobrania na portalach z programami. Mam zainstalowaną wersję CIS3 i nie wiem, czy mam poczekać, aż wersja CIS4 pojawi się w aktualizacjach, czy nową wersję ręcznie zainstalować?

Na początku witam Wszystkich, bo jestem tu nowy. Przejrzałem forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, więc się tu podepnę. Otóż wczoraj postanowiłem zainstalować CIS 4, jako, że nie chciał on działać jak aktualizacja musiałem wpierw ręcznie odinstalować CIS 3. Tak też zrobiłem, zabrałem się za instalację, instalator ściągnął potrzebne pliki z internetu, wybrałem podczas instalacji co mnie interesuje (tylko Firewall), rozpoczęła się instalacja i po 5 sekunda się zakończyła z komunikatem, że jest błąd (taki ogólny opis, bez szczegółów) spróbuje ponownie… próbowałem i za każdym razem to samo. Dodam, że mam Windowsa XP SP3 - w wymaganiach pisze na stronie o XP SP2, ale to chyba oznacza, że trzeba mieć minimum SP2 ?

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.

u was też tak jest? To jest wersja CIS4. Widzę, że wersja 3 była lepiej przetłumaczona. Jakoś lepiej to wyglądało. Sprawdzałem jak jest w innych językach i tam jest wszystko OK, nie ma żadnych takich “krzaków”. Więc chyba w polskiej wersji jest jakiś babol.

[attachment deleted by admin]

chcialbym zglosic pewna poprawke. otoz widze podczas ustanawiania regl, stwierdzenie

‘hak’ … jak np. dodawanie haka/instalowanie haka. nie wiem, jaka byla wartosc wyjsciowa, ale mozna bylo by znalezc chyba lepsze tlumaczenie ?

nie jestem purysta jezykowym (sam nie stosuje polskiej czcionki) i takie cos ostatecznie mnie nie zrazi. ale pewnie znajda sie inni, a poki co tylko to jedyne ‘ale’ jakie znalazlem do polskiego tlumaczenia.

troche prywaty jesli mozna. jak bys drogi tlumaczu szukal pomocy, pw :wink:

szametu

@Jacaw

https://forums.comodo.com/feedbackcommentsannouncementsnews-cis/unofficial-comodo-internet-security-40135239742-offline-installer-t52418.0.html

tutaj masz offline instalera. inna sprawa, ze niedlugo, jak pisza na forum, bedzie w aktualizacji 3, mozliwosc wlasnie instalacji 4 :wink:

wiec wyproboj offline instalera (takze mialem problemy z online) albo zainstaluj 3 i czekaj te pare tyg. az bedzie mozliwa aktualizacja :wink:

No a jak być nazwał narzędzie hakera, jak nie hak-hakowanie? W zasadzie to określenie funkcjonowało już w wersji CIS 3 i tak pozostało, nie zmieniałem

hmmm … dziwne tyle, ze pochodzi to z programow, ktore sam uruchamiam. ale ok. robisz jak uwazasz … ew. dodal bym ‘hack’ szybciej chyba weszlo by w ‘uzycie’

szametu: niestety próbowałem i tego. Poza tym ten on-line instalator niby działa i ściąga odpowiednie pliki, problem zaczyna się później. :frowning:

blad dotyczy instalatora ? czy system sie wywala ? i jesli masz mozliwosc, odinstaluj sp3 i po ponownym uruchomieniu jkompa, sprawdz jak wyglada sprawa

Dzięki za zainteresowanie. Wróciłem właśnie do 3 i poczekam na aktualizację automatyczną, może wtedy przejdzie.

A generalnie wygląda to tak, odpalam instalator on-line, on ściąga odpowiednie pliki i potem uruchamia się (że tak powiem) właściwy instalator (od tego momentu wygląda to tak samo jak przy instalatorze off-line). Wybieram więc miejsce instalacji, składniki (firewall, bo antywirusa mam innego), czy chcę korzystać z thrust coś tam, czy chcę podmienić DNS’y, czy chcę zainstalować toolbar i coś tam jeszcze (generalnie z tych wszystkich dodatków rezygnuję) i zaczyna się instalacja. Migają paski postępu przez 5 sekund, a potem program (nie Windows) wywala komunikat, że nastąpił nieoczekiwany błąd, mój system nie został zmodyfikowany oraz że mam spróbować zainstalować jeszcze raz później.

W odinstalowanie SP3 to się jednak bawić nie będę, no bez przesady. :slight_smile: Poczekam, a jeśli się w międzyczasie problem nie rozwiąże, to wtedy będę dalej kombinował.