Lista życzeń

wow, powialo pesymizmem. Jasne, nic comodo do tego :slight_smile:

To nie jest Morphiuszu pesymizm, tylko realizm. Dla doświadczonego w temacie zabezpieczeń usera jest oczywistym to, że istotę ochrony stanowi wirtualizacja w połączeniu z firewallem z HIPS. Sandbox Comodo jest niepraktyczny po dodaniu do niego aplikacji, a automatyczna piaskownica nie zapewnia najwyższej ochrony i też sprawia wiele kłopotów. Znacznie lepiej jest to zrobione w Sandboxie, a najlepiej w programach typu HIPS z piaskownicą.
Dodawanie ochrony rodzicielskiej, dźwięków i innych bajerów bez poprawy istotnych rozwiązań wbrew pozorom sprawia, że pakiet obniża, a nie podwyższa poprzeczkę. Niestety komercja wygrywa z mądrością.

Masz rację, Twój post mi się podoba.

Też bym był wdzięczny za dźwięki chociażby w sytuacji gdy korzystamy z pełnoekranowej aplikacji, to wtedy jak znalazł. Dźwięki to wg. mnie lepsze rozwiązanie niż automatyczna minimalizacja programu, ponieważ nie wszystkie aplikacje dobrze znoszą minimalizowanie, zwłaszcza takie pracujące w trybie zgodności Windows.

Omkar … a kto powiedział ze trzeba dodać dzwięki pez poprawy istotnych rozwiązań ?? Myśle ze dodanie dzwięków to nie jest jakas kosmiczna rzecz skoro ktoś zrobił taki program … i w miarę w drażania poprawek można również dokoptować pare dzwięków

A z pewnością by ułatwiło życie tym co nie sa nałogowcami i pozostawiają włączone kompy a idą do drugiego pokoju do rodziny … i w tedy każdy dzwiękowy alert pozwalałby na szybsza reakcje niż siedzenie w nieświadomości ze coś/ktoś dobiera sie do kompa …

AvE >:-D

Kaspersky w dodatkach ma skaner do szukania luk - wydaje się całkiem rozsądnym dodatkiem, który warto mieć na kompie.

Co do ochrony rodzicielskiej - niech będzie, ale z funkcją wyłączenia, dla kogoś, kto nie potrzebuje i stawia na lekkość, lub też z opcją ustawień preferencji.

Zestaw dźwiękowy jest rodzajem podpowiedzi dla laików i “zdysocjowanych”, że tym razem nie ma żartów. To z pewnością zwiększy popularność programu na rynku. Jak dla mnie może być, ale z opcją wyłącz lub ustawień preferencji aktywności tego “budzika” :wink:

zdecydowanie szybsze pobieranie definicji wirusów z serwerów.tak jak ma avira.avira niszczy konkurencje.pobieranie comodo to jeden wieli muł. trzeba trzeba kilkunastu minut.

Kolego, sprawdź sobie Nortona czy Kasperskiego :wink:
Najnowsza wersja będziemiała zmniejszony rozmiar baz z prawie 200 MB do niecałych 100.

nie chodzi mi o bazy tylko o ich pobieranie.bazy jezeli trzeba to moga miec nawet 300 mega tylko zeby mozna było szybko podrac a nie czekac w nieskończonosc.

Jaka jest prędkość Twojego łącza?
Ostatnio były problemy z serwerami, to może to.
Pierwsza aktualizacja jest dosyć długa, kolejne trwają już bardzo krótko.

8 mega chodziło mi o pierwsza aktualizacje.

nie wiem czy już ktoś zwrócił na to uwagę ale w okienkach komunikatów przydała by się opcja natychmiastowego ubicia programu (zakończenia działania procesu), w tej chwili z tego co pamiętam mamy do wyboru zablokowanie danego działania, zezwolenie albo sandbox co w przypadku np blokowania (niekoniecznie łączy się z zakończeniem działania programu) często prowadzi do kolejnego komunikatu - podoba mi się jak jest to zrobione w ThreatFire tam do wyboru jest przykładowo ubicie procesu ale i ubicie z przeniesieniem do kwarantanny

http://mos.futurenet.com/techradar/Review%20images/PC%20Answers/PCA%20213/PCA213.feat.threatfire-420-90.jpg

Mi brakuje za to mozliwosci ustawienia frekwencji z jaka antywir bedzie sprawdzal aktualizacje (np. co 1h, 2h, 2x na dzien, 1x na dzien itp.). Teraz dzieje sie to zdecydowanie za czesto wg mnie!

Mam dwa życzenia, które mogłyby zadowolić szczególnie użytkowników słabszych maszyn oraz notebooków pracujących na bateriach.

Przydałoby się żeby Defense+ współpracujący z antywirusem w chmurze, dodawał wykryte wirusy do kwarantanny, w przypadku wyłączenia zwykłego antywirusa w pakiecie, lub używania samego firewalla z Defense+. Co prawda jest informacja o dodaniu do kwarantanny ale wirusy nie są tam dodawane, tylko usuwane (w zdarzeniach antywirusa jest informacja o działaniu, a więc AV częściowo współdziała z D+).

Druga moja propozycja to wprowadzenia szybkiego kilkuminutowego skanu komputera. Skanowanie obszarów krytycznych jest bardzo szczegółowe i trwa długo, więc przydałaby się taka opcja. Można to zrobić samemu ale na pewno twórcy AV zrobią to lepiej i będzie to wygodniejsze.

Obie propozycje zostały już wcześniej wzięte pod uwagę i będą wdrażane.

Czy będzie wersja Comodo Firewall dla “wczesnej” Ósemki ? :azn:

Na yt widziałem “RC”

Korzystałem miesiąc ± ze starszych wersji przez zgodność w dół przy instalacji na tym systemie (+ przy instalacji nie wykrywaj aut. , opcja nadaj nazwę sieci kładzie system… ) , ale po 2 aktualizacjach zapora jakby nie działa ale blokuje nowe “wychodzące” programy, nawet po wyłączeniu comodo. Uruchomienie diagnostyki kończy się całkowitym zgonem systemu. ;D

Spróbowałem najnowszej bo ma wyższy nr niż RC z yt ale czy wybiorę I lub II opcje wykrywania sieci po instalacji programu system traci połączenie z siecią, log off wyłącza monitor :smiley: reset i można reinstalować system. :smiley:

Nie da się usunąć programu po instalacji.

Pozdrawiam

Przy instalacji nowego systemu obok starego użyteczna byłaby wersja CIS zbliżona do portable, bez instalacji CIS działa, ale nie tak jak powinien, dlatego dobrze by było dostać gdzieś mały plik rejestru i móc szybko go zaimportować, ewentualnie dokonać drobnych zmian, bez potrzeby instalacji kopi całego CISa.

Można też dodać opcję zmiany Autoodtwarzanie na coś takiego jak Autootwieranie, bo przez Autorun instaluje się wiele wirusów, a komputer niepotrzebnie szuka pliku .inf lub podobnego i skanuje dyski wymienne.

Comodo musi być zainstalowany - to nie są rurki z kremem. Ingeruje w jądro, zakłada różne haki w systemie aby HIPS mógł pracować, aby zapewnić autochronę.

Autoodtwarzanie jest zabezpieczone przez CISa. Wszelkie pliki z dysków wymiennych traktowane są jako potencjalnie neibezpieczne,pliki .inf jako szczegolnie chronione przed modyfikacją.

żeby comodo dragon nie powodowało konfliktu z grą deep fritz 12 i pewnie innymi szachami ze stajni chessbase >:-D

  1. u mnie w moim CIS występuje taki problem, że skanowanie na żądanie na partycji innej niż C nie chce się włączyć.

otóż skanuje mi jedynie uruchomione procesy. załączam screeny:


http://img842.imageshack.us/img842/6909/skan1.th.png


http://img94.imageshack.us/img94/9550/skani.th.png

czy u was też tak jest? czy to nie jest jakiś bug programu?

  1. aby raz nałożone hasło na program nie było wymagane na przykład przy chęci włączenia skanera i przeskanowania dysku pod kątem wirusów. jest to uciążliwe, ponieważ skanowanie nie ma wpływu na zmianę ustawień skanera czy też jakichkolwiek innych opcji programu. poza tym hasło sprawdza się przy każdej okazji, lecz w tym akurat wg mnie nie.

ps.
jak to jest z tym skanerem antywirusowym? na jakim on poziomie się znajduje? chodzi mi o obiektywną ocenę efektywności wykrywania oprogramowania wirusowego. czy dorównuje już poziomowi swojemu największemu rywalowi wśród darmowych produktów tj. avast-owi?