Lista życzeń

Zgłoszę pewnie najmniej ważną sprawę, ale zawsze poprawiającą przyjemność korzystania z programów.
Tak jak można zainstalować różne skórki do programu, tak proponowałbym dodać dźwięki przy uruchamianiu, skanowaniu, usuwaniu zainfekowanych plików. Niby drobiazg, ale przydaje się.
Przykładowo skanowanie, czasami trwa kilkadziesiąt minut. Nie każdy siedzi przy komputerze, często wyłączam monitor i zajmuję się czymś innym. Mam tylko włączone głośniczki. By sprawdzić, czy już zakończyło się muszę włączać monitor, a wystarczyłoby zrobić sygnał dźwiękowy na start i zakończenie skanowania. Tak ma wiele programów. Załączyłem dźwięki z Odkurzacza oraz skanowanie jako sonar.
Są strony np. ta, gdzie można znaleźć całe katalogi nagranych dźwięków. Podobnych pewnie jest więcej, wystarczyłoby wybrać odpowiednie i wbudować w program.

[attachment deleted by admin]

+1 ( Świetny pomysł !!!)

:-TU +1

witam,
jestem swierzy, czy tutaj moę zapytać o problemy ?

Taak, zakładając odpowiedni temat.

Moja propozycja: do menu kontekstowego ikonki CIS w tray’u dodać jedną opcję: Aktualizuj. Niby nie wiele, a nie trzeba się przekopywać, jak się chce ręcznie zaktualizować bazę.

Nie wiem, czy tylko tak u Mnie jest, ale za każdą reinstalacją muszę aktualizować bazę wirusów i wykonywać pełne skanowanie, aby ujrzeć ,zieloną tarczę’‘. Jest to wnerwiające. Nie można jakoś tego zrobić, żeby gdzieś ten program w innym miejscu zapisał bazę wirusów i informacje o skanowaniu, żeby po reinstalacji nie trzeba było ponownie tego robić? Albo chociaż w menu dać coś takiego, jak ,wykonaj kopię zapasową bazy wirusów’’ i ,nie informuj o konieczności pełnego skanowania’'.

Proszę o rozpatrzenie Mojej propozycji.

Da się :wink:
Co do baz - kopiujesz plik bases.cav z folderu scanners.
Później jak zainstalujesz Comodo wystarczy,że w trybie awaryjnym wgrasz go do tego folderu.
Niestety skanowanie musi być :).

Wcześniej pisałem także o możliwości opróżniania piaskownicy ale zrozumiałem, że filozofia Comodo idzie w innym kierunku. Podstawą ochrony są firewall, HIPS i antywirus, a piaskownica służy raczej do pomocy w usuwaniu oraz izolowaniu infekcji (włączamy automatycznego sandboxa przy podejrzeniu zawirusowania) i do testowania nieznanych aplikacji.

Moim życzeniem jest znaczne obniżenie obciążenia procesora i zmniejszony pobór Ramu przez wszystkie elementy pakietu, a przede wszystkim antywirus i Defense+.

@omkar
+1 :-TU

Nie znalazłem tego w obecnej wersji, a pojawia się w coraz to większej ilości programów konkurencji, i moim zdaniem powinno to być standardem w programie typu IS. Chodzi mi o wykrywanie Tracing Cooke (czy jak to się pisze). Brakuje mi tego troszkę w Comodo.

Kreator konfiguracji sieci (domowej/firmowej) opartej na DHCP, podobny do tego, jaki jest wbudowany w Windows. Żeby trzeba było podać jedynie opis i nazwę komputera, nazwę grupy, po czym można było się łączyć bez problemów.

Testuje teraz eseta i zauważyłem jedną wadę w comodo, nie wiem czy tylko u mnie czy po prostu tak jest zrobiony ten produkt. Mianowicie chodzi o wyskakujące powiadomienia w trybie pełnoekranowym.Eset ładnie automatycznie minimalizuje taka aplikacje w comodo kiedy np nie mam połączenia albo jak aplikacja sie przywiesi dopiero dochodzę do tego ani ręcznie zminimalizować i wybrać opcje w monicie.

Prosta prośba niech wyskakujące powiadomienia maja wysoki priorytet i niech minimalizuje aplikacje pełnoekranowe .

Witam. Jeśli ma być pełny pakiet zabezpieczający to musi być kontrola rodzicielska. Pozdrawiam. :slight_smile:

Będzie, w wersji 6.

Na forum angielsko języcznym Comodo otrzymałem informację od jednego z Moderatorów , że kontrola rodzicielska pojawi się w CIS za 2-3 lata. To mnie trochę zbiło z tropu bo Ty napisałeś , że będzie w wersji 6.
Czy to znaczy , że CIS 6 będzie dopiero za 2 lata , czy tak naprawdę są jakieś pewne i potwierdzone wiadomości na ten temat ?

Ah tak, widziałem to.
Tzn. trzymam kciuki, że to będzie wersja 6 :-TU :P0l
Przypuszczenia są na koniec przyszłego roku.
Oczywiście w tym czasie wyjdą z 1-2 wersje 5.x .

https://forums.comodo.com/wishlist-cis/banking-mode-t68342.0.html;new#new

Prosze bardzo. Dajemy komentarz w temacie " +1 :-TU" i głosujemy w ankiecie!! :slight_smile:

Ja podpisuje się pod pomysłem jednego z userów by dodac do COMODO dzwięki ( tak żeby do każdej akcji mozna było wł/wył dźwięk ) … szczególnie przy poważnych alertach np wykrywających szkodniki …

Nie jestem zwolennikiem robienia z Comodo kombajnu ze zbędnymi bajerami. Wiem, że to nic nie da, ale uważam, że Comodo powinno rozwijać funkcjonalność sandboxa, szczelność Defense+ i firewalla oraz stawiać na szybkość i lekkość działania. Zapewne tak się nie stanie, dlatego używam DefenseWall Personal Firewall.