Lista życzeń

Lista życzeń każdego z produktów Comodo(z naciskiem na CISa)
Proszę zgłaszać tu wszelkie sugestie, a te które uznam za warte uwagi(inni też, popierając daną propozycje " :-TU +1"-takim postem) zostaną zgłoszone do wydawców.

Mi brakuje tylko tego, żebym mógł stworzyć regułę pytającą w regułach globalnych zapory.

Jest takie życzenie dotyczące Defense + , może jak to przyjmą to zrobią też coś dla firewalla.

EDIT : Jest też takie coś dot. firewalla.

https://forums.comodo.com/wishlist-cis/cis-charrette-application-network-activity-control-t66314.0.html

Myślę,że fajną sprawą było by okienko pytające o to,czy chcemy otworzyć nowy program (ten którego nie ma na białej liście) w piaskownicy, czy może chcemy z tego zrezygnować. W okienku fajnie by było,jak by się też znalazł “ptaszek” z opcją “Dodaj do zaufanych aplikacji” albo coś podobnego.

Pierwszą rzeczą jaką mi brakuje to oczyszczanie piaskownicy. Folder jest ukryty, a w programie nie ma żadnych opcji, dla nowicjuszy jest to na pewno problem. Druga rzecz, jeżeli mamy np. przeglądarkę w piaskownicy, ściągamy jakiś plik, dla początkującego plik praktycznie nie istnieje. Wiele razy na forum tłumaczyłem osobom gdzie znajduje się folder z plikami i jak dotrzeć. W Sandboxie jest to dopracowane do perfekcji. Gdy ściągamy plik, sandboxie pyta się nas czy chcemy folder przerzucić do rzeczywistego, klikamy w odpowiednie okno i mamy np. na pulpicie. Jeżeli odmówimy, plik zostaje w folderze z piaskownicą, ale z tą różnicą, że jest widoczny po przez przeglądarkę w miejscu w którym powinien się znajdować. I takie coś widziałbym w Comodo…
Trzecia rzecz to keylogger…

Ale co keylogger?:stuck_out_tongue:
Co do opróżniania piaskownicy to zaproponowałem to już jakiś czas temu ;).

Ostatni post : https://forums.comodo.com/wishlist-cis/some-ideas-t63083.0.html

antykeylogger, jak np. w OA

Też już to proponowałem. I wątpię, że zrobią. Zresztą Comodo ma już taki pseudo anti-keylogger, więc do poczytania w oczywistym wątku.
Nie wiem czy to jest taka niezbędna funkcja. Takie bajer IMO.

No właśnie coś takiego jak pokazałeś + to co napisałem o widoczności zapisanych plików w piaskownicy lub coś ułatwiającego dotarcie do plików zapisanych w piaskownicy.
Antykeylogger może bajer, ale ułatwiający decyzję co do ewentualnej decyzji zablokowania takiego zachowania - jak sie zrymowało ;D

Przydałby się w CIS składnik odpowiedzialny za skanowanie stron www. Coś podobnego jak osłona www w Avast

Na pocieszenie mogę dodać,że będzie toolbar czy jak to sie nazywa wykrywający exploity na stronie www + prawdopodobnie reputacja danej strony www.

W zakładce “Stan” jest pozycja “Ruch sieciowy” i można zobaczyć ile danych oraz z jaką prędkością wysłała uruchomiona aplikacja. Informacje są podawane w czasie teraźniejszym. Można by zrobić opcję tworzenia historii z podziałem na aplikacje i mieć do niej podgląd, tak jak to jest w przypadku firewalla czy Defense+. Wtedy wiadomo by było, których programów najczęściej się używa oraz jaki generują ruch.

Toolbary źle mi się kojarzą 88)…Lepszym wyborem jest WOT z przeglądarka w piaskownicy

Właśnie chodzi o nazwę :stuck_out_tongue_winking_eye:
Użytkownicy zastrzegali się, żeby nie było toolbar, bo się źle kojarzy.
Prawdopodobnie będzie Tool :stuck_out_tongue:

morphiusz, oba wątki znam. Dla początkującego będzie to okropność :slight_smile: .

Ale w zasadzie jednak będzie to toolbar?

:-TU +1 dla czyszczenia (lub bardziej zwiększenia funkcjonalności) piaskownicy, bo póki co w niektórych momentach to koszmar.

Tu macie teraz wersję online tego, co będzie głównym silnikiem Toola dla przeglądarki.
Można testować na exploitach z MDL i przesłać mi te, których nie wykrył.
Dzięki

http://siteinspector.comodo.com/addsite_en/

Użytkownik powinien mieć możliwość wyboru, czy chce instalować moduł Siteinspector. Czas skanowania Onet.pl tym modułem ok 1min 40s.

Ponieważ Onet jest bogaty w odnośniki, obrazki itd - SiteInspector sprawdza to - sprawdza to tylko raz oczywiście :wink:
Więc tutaj nie ma problemu, spokojnie ;).

Jesteś pewny?
Może były na TVL i z automatu im ufa?

Przepraszam, niechcący edytowałem Twojego posta :stuck_out_tongue:
Trochę się zapędziłem i widać co wyszło. Mógłbyś go napisać jeszcze raz, aby każdy mógł przeczytać :slight_smile: