Zapora Comodo blokuje polecenie tracert w konsoli cmd

Witam serdecznie. Mam taki problem, że zapora Comodo Internet Security blokuje mi polecenie tracert. Gdy wpiszę w konsoli cmd, tracert nazwastrony.pl to nie idą pakiety, nie ważne jaką stronę bym wpisał. A kiedy wyłączę zaporę Comodo, to wtedy idą idealnie.
Proszę o pomoc, jak zrobić, aby zapora Comodo tego nie blokowała?

Skoro blokuje, to powinny pojawiać się okna z komunikatami i powinno zostać to zapisane w zdarzeniach. Na tej podstawie możesz utworzyć reguły. Nie ma komunikatów ani zapisu w dzienniku zdarzeń?

Właśnie nie ma żadnych komunikatów ani zapisów w dzienniku zdarzeń. Również wszedłem w Ustawienia Zapory, Ustawienia ostrzeżeń i dałem suwak na Bardzo wysoka. Niestety, i tak żaden komunikat nie pojawia się.

Hmm… Tylko w tym przypadku nie ma żadnego info? A jak inne programy chcą połączyć się z internetem to pojawiają się komunikaty?

Sprawdź w regulach aplikacji czy nie masz jakiegoś wadliwego wpisu

Odpisałbym wczoraj, ale przy wysyłaniu nowej odpowiedzi pojawiał się komunikat:
“An Error Has Occurred!
The last posting from your IP was less than 1 seconds ago. Please try again later.”

Odłączałem internet, aby zmienić IP, czyściłem ciasteczka w przeglądarce i próbowałem na innej, ale nie pomagało. A teraz jakoś post się dodał, czyżbym wczoraj też dodał gdybym rozłączył się więcej razy i trafił na inny IP, który by przeszedł.
No, ale to jest śmieszne, tak być nie powinno, jakiś błąd forum czy co?


Ok, wracając do problemu z Zaporą Comodo. Problem rozwiązałem:

Zapora, Reguły zabezpieczeń sieci, reguły globalne i tam obydwie poniższe pozycje muszą być u mnie na Zezwól. Którąś z nich miałem na Blokuj, zapomniałem jaką, ale sprawdziłem i jeśli choć jedna jest blokowana to tracert w cmd nie idzie.

Blokuj IP wychodzący - z MAC dowolny do MAC dowolny - protokół dowolny
Blokuj IP przychodzący - z MAC dowolny do MAC dowolny - protokół dowolny

Czyli powyższe mają być na Zezwól, nie Blokuj.