uTorrent - jak zablokować połączenia wychodzące?

Witam.
Chciałbym zablokować dzięki Comodo udostępnianie plików przez uTorrent, gdyż w programie można jedynie ograniczyć do 1kB/s. Wcześniej przy konfiguracji zapory pod ten program korzystałem z tutoriala ‘pandlouka’ (https://forums.comodo.com/empty-t15677.0.html). Co należało by zmienić w tych Regułach, aby osiągnąć zamierzony efekt?

Piracimy? :stuck_out_tongue:

Używam protokołu Torrent do pobierania bezpłatnych dystrybucji Linuksa (czy np. nie pobieram płatnej Mandrivy Xtreme). Czy to oznacza, że piracę? Samo używanie tego protokołu nie jest nielegalne.

Zablokuj wychodzące w regułach sieci.

Adam993: Korzystanie z sieci BitTorrent jest mocno kontrowersyjne.

W ten sposób BitTorrent w ogóle nie zaloguje się do sieci i nic nie ściągniesz :-. Już to sprawdzałem.
A co do pytania Jorma to niestety nie znam na nie odpowiedzi, ale wiem, że w pewien sposób prędkość download’u jest uzależniona od prędkości upload’u (przynajmniej w BitTorrencie) - jeśli ustawisz wyższą tą ostatnią, ściągniesz szybciej.

A co do kontrowersyjności to się częsciowo zgadzam, ale to wszystko zależy od tego co się ściąga - jak muzykę, filmy to jest to dla mnie nie w porządku, jeśli darmowe programy itp - jestem jak najbardziej za ;).

Pozdro

Faktycznie, utorrent przy zablokowanych wychodzących nadaje się już do niewielu rzeczy;/ Temat można skasować.

ZAblokowanie połączeń wychodzących uniemożliwi korzystanie z wszystkich programów p2p i prawdopodobnie podobnie będzie w przypadku p2m itp. Jeśli boimy się o oskarżenia o rozpowszechnianie nielegalnych plików to stosujemy peer guardian 2, jeśli panicznie się tego boimy to nie podłączamy się do sieci torrent :wink: