"This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way"

Witam.
Używam Comodo Firewall w wersji 5.12.256249.2599. To znaczy używałem kilka lat na wielu komputerach bez żadnych problemów. Od paru dni przy uruchamianiu pokazuje komunikat:
“This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way”.
Odinstalowałem Comodo i zainstalowałem jeszcze raz, reinstalowałem Visual C++ Redistributable te które miałem na kompie, w różnych wersjach (2005, 2008, 2010, 2012, 2013) oraz doinstalowałem nowe 2015 and 2017. Wersje x86 i x64. Nic to nie dało.
Co mogło się stać?

Nie instalowałem nowszych wersji, bo z tej byłem zadowolony, a na każdą kolejną ktoś narzekał gdzieś w komentarzach :slight_smile: Że coraz wolniej pracują itp.

Zrzuty w załączniku.

Jeszcze raz przeinstaluj pakiet.
https://forums.comodo.com/install-setup-configuration-help-cis/most-effective-way-to-reinstallupdate-cis-to-avoidfix-problems-t58620.0.html

Jeśli to to nie pomoże to rozważ instalację najnowszej wersji, wcale nie jest taka zła :slight_smile:

Instalacja najnowszej wersji. Nie obciąża, co więcej, po drodze poprawiono wiele rzeczy związanych z bezpieczeństwem. Wersja 5.12 to już zabytek :frowning:

Witam ponownie.
Przeinstalowałem program wg wskazówek Zbc, ale za każdym razem kiedy przywracałem zawartość folderu z backupu (robiłem to, bo chciałem mieć swoje ustawiane przez lata reguły, nie chciało mi się ustawiać od nowa) program się wywalał w ten sam sposób. Po wielokrotnych próbach, koniec końców okazało się, że problemem był plik cislogs.sdb w folderze ProgramData.
Po usunięciu tego pliku program uruchamiał się poprawnie, po przywróceniu go występował błąd jak w tytule tematu i na screenach.

Plik ten j est chyba logiem zdarzeń zapory, jeśli się nie mylę. Więc nie jest mi do niczego potrzebny.
Natomiast ustawień reguł nie udało mi się przywrócić :frowning: Być może siedzą gdzieś w rejestrze albo w AppData. Ja robiłem tylko backupy folderów Comodo z Program Files i Program Data.

PS. Najnowszą wersję próbowałem zainstalować, ale proponował mi dodatkowo GeekBuddy, jakąś przeglądarkę i coś tam jeszcze i nie dało się tego odznaczyć. Znalazłem tutaj na forum link do wersji, która tego nie instaluje, ale okazało się że też instaluje. Poza tym wydaje mi się, że co nowsza wersja to coraz bardziej rozrośnięty kombajn zawierający funkcje których nie potrzebuję, a sam wygląd material design też mi średnio pasuje :wink: Być może w przyszłości się przekonam do nowszych wersji.

Reasumując: dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Podczas instalacji w zakładce “komponenty” możesz odznaczyć instalację niechcianych programów.

Poza tym w ustawieniach można zmienić skórkę programu.

Jesteś pewien, że przy nowej instalacji też można odznaczyć?

Tak.