Skrót na pulpicie

Cześć.
Mam mały ale irytujący mnie problem. Po aktualizacji do wersji 10 na pulpicie pojawiła się ikona skrótu do CIS. Chciałem się jej pozbyć bo z zasady pulpit mam praktycznie czysty. Niestety po kilkunastu sekundach od usunięcia pojawia się kolejny.
Gdzie w opcjach (nie mogę tego znaleźć samodzielnie) jest opcja tworzenia skrótów?
Z góry dzięki.

Witaj
Spróbuj go usunąć po raz drugi.
U mnie po drugim usunięciu skrót już się nie pojawił.
A jednak wrócił.
Swoją droga ciekawe czemu tak jest.

Mam tak samo też szukam pomocy

Podczepiam się pod ten temat - mam ten sam błąd. Dodatkowo po aktualizacji ze starej wersji gdzieś chyba uciekły ustawienia reguł do niektórych programów - wyskakują okienka z pytaniem co zrobić z procesem itp. itd.

Miałem tak po odinstalowaniu programu i zainstalowaniu go ponownie problem ustąpił ten z ikonką na pulpicie także :slight_smile:

Dzisiaj rano przykra niespodzianka - “COMODO Security Agent could not be started”. Ponowna reinstalacja “na czysto” (po usunięciu ze systemu wszystkiego związanego z CIS) - to samo. Niestety, zainstalowałem innego AV. Comodo spartaczyło dokładnie sprawę.

Ciekawe - na drugim dysku, gdzie też mam CIS, nie było aktualizacji do najnowszej wersji. Została wycofana? Na angielskiej częsci forum, w temacie głównym CIS pełno jest postów z problemami z najnowszą wersją.

Problem z powracającą ikoną jest znany.