skanowanie

Witam. Zrobiłem maksymalny skan Comodo CIS5 i pokazało, że przeskanował około 270 tyś plików podczas gdy Avira na max ustawieniach pokazała mi przeskanowanie 450 tyś plików. Jak to rozumieć?

Przyznam, że u siebie nie patrzyłem ile plików skanuje program. Liczba zależy od ustawień. Jeśli coś wykluczysz jakieś foldery to z automatu nie są skanowane. Inna sprawa to ustawienia skanera. Choć nie powinno to grać aż takiej roli, bo opcja: Nie skanuj plików większych od (MB) wyklucza tylko duże pliki. W ręcznym skanowaniu można ustawić dowolną wartość nawet 5000 MB. Przy pozostałych na ogół to 200MB.

Silnik Comodo potrafi zeskanować tylko określone pliki plików. Nie skanuje np. plików lnk, niby nic ale pewna wada jest.

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, jest raczej tak ja pisze Com4, liczba zeskanowanych plików jest zależna od wartości podanej przy Nie skanuj plików większych od (MB) - dla skanera rezydentnego, zaplanowanego i ręcznego skanowania

Jaki jest domyślnie maksymalny rozmiar skanowanego pliku? Przepraszam ale na typowej konfiguracji systemowej ogromnych, powiedzmy ponad 50 megabajtowych plików jest stosunkowo niewiele.

Dla przykładu - proszę spróbować zeskanować z eksploratora skrót do programu - nie da się…

Do 20MB

No i samo to ustawienie może wyłączyć skanowanie wewnątrz archiwów, a tam zwykle jest bardzo dużo plików