[ROZWIĄZANY]kd błędu 0x80004002

Witam, jestem zadowolonym użytkownikiem CIS ;D od dłuższego czasu. Dzisiaj wymyśliłem sobie, że przeskanuje kompa w trybie awaryjnym z wyłączoną heurystyką i odłączoną siecią. Niestety nic z tego.
Wyskakuje taki komunikat: “Rozpoczynanie nie powiodło się. Kod błędu 0x80004002. Taki interfejs nie jest obsługiwany.” Proszę o pomoc. Dodam jeszcze tylko, że w trybie normalnym wszystko działa poprawnie.
Dzięki

po co w trybie awaryjnym ?? jeśli nie masz kłopotów z jakimis szkodnikami … nic Ci nie wykrywa zeby cos sie działo … to po co tryb awaryjny ??? ??Może i jestem laikiem w takich sprawach … ale z tego co mi wiadomo to tryb awaryjny jest raczej ostatecznym wyjsciem by co kolwiek usuwac i robic …

Ok, sprawa wygląda tak: wieczorem wstaję od kompa i jest wsio ok, na drugi dzień po pracy wracam patrzę a tu an ekranie powitalnym win7 zamiast jak zwykle 4 ikon kont użytkowników jest jedna i druga pusta, po kliknięciu której trzeba z palca wpisać nazwę usera i jego pass. Jeśli chodzi o konta to jest ich łącznie 6: systemowy administrator z hasłem silnym że ho nawet go nie pamiętam bo nigdy z niego nie korzystałem ; root konto z prawami administratora dla bieżącego zarządzania, trzy konta zwykłe, konto gość wyłączone. Coś mnie tknęło i z konta root przeskanowałem maszynę. Nic nie znalazłem, no to wchodzę na neta a tu kolejna niespodzianka, w przeglądarce (chrome) jako strona startowa jest google.fr - francuskie! To jest niemożliwe żebym ja to tak ustawił ponieważ we wszystkich przeglądarkach mam ustawioną jako startową czystą kartę. Do tego po startcie firefoxa (12) zaczął się pojawiać komunikat o awarii wtyczki flash, a jak chcesz pooglądać na yt coś to filmiki zamiast w oknie stratować, uruchamia się nowe okno tylko z filmem i znowu ten komunikat. Żeby byłó tego mało dzisiaj i z tędy ni z owędy HateML sam się odpalił i już. Dlatego pomyślałęm o przeskanowaniu w trybie awaryjnym bez sieci. Mam nadzieję że nie zanudziłem i zrozumiecie moje pokrętne wywody ;D

Hmmmm no ale dalej nie daje mi spokoju dlaczego tryb awaryjny ?? Przecież mozna normalnie to zrobic … tak też sie wykrywa szkodniki a sieć mozna bez problemu odłączyc … wystarczy za wtyczke złapac :slight_smile: … a czym skanujesz ?? Tylko CIS ?? Czy masz cos innego jeszcze do skanowania ??

Skanuję regularnie CIS + Malwarebytes. Tryb awaryjny bez obsługi sieci to nie to samo co wyciągnięcie wtyczki, różnica polega na tym że nawet jak będziesz chciał to i tak się nie połączysz z siecią bo nie są załadowane usługi i stery odpowiadające za to.