[ROZWIĄZANY]Aktualizacja - problem?

Od kilku dni zauważam problemy z aktualizacją bazy danych. Wygląda to tak - w oknie głównym widnieje info, że poprzednia aktualizacja była np. poprzedniego dnia (jakies kilkanaście godzin temu, ale to chyba niemozliwe zeby Comodo nie dodawało do bazy danych nowych sygnatur). Klikam żebu uruchomić ręcznie - następuje aktualizacja i na samym końcu wyskakuje info, że nie powiodła się z powodu problemów z połączeniem. Po ponownym kliknięciu w celu uruchomienia aktualizacji wyskakuje, że aktualizacja powiodła się.

Również po zakończonej aktualizacji czasami nie zmienia się data i godzina ostatniej aktualizacji, pomaga ponowne odpalenie updatu.

Zastanawia mnie, czy Comodo tak rzadko udostępnia aktualizacje, czy CIS ma buga, że nie pobiera lub coś go gryzie (mam nadzieję, że nie mam jakiegoś syfa w kompie).

I na koniec jeszcze jeden problem - we właściwościach widnieje wersja CIS 5.0.1626.1135 gdy tymczasem ostatnia ma chyba numer 5.1.37755.1159. Po kliknięciu w celu sprawdzenia czy jest nowa wersja pakietu jest info że posiadam najnowszą wersję. Powinno tak być,to znaczy tylko baza danych zmieniła się od poprzedniej wersji,bez zmian w programie, czy znowu jest jakiś bug?

Wersja jest nadal 5.0.xxx
Comodo wydaje sygnatury tak co 4-6, czasem częściej.
Użyj diagnostyki Comodo.

Diagnostyka nic nie wykazuje. Dodam jeszcze, że automatyczna aktualizacja też ma ten sam błąd - przez kilka dni nie uruchamiałem ręcznie aktualizacji i w oknie głównym ikonka zmieniła się z zielonej na żółtą z informacją, że baza danych jest nieaktualna. Kliknąłem żebu uruchomić ręcznie aktualizację i zaraz wyskoczyło, że baza danych jest aktualna i ikonka wróciła do koloru zielonego. Dzisiaj przyjrzałem się jak CIS automatycznie robi aktualizację i po prostu zostawia w oknie głównym datę ostatniej ręcznej aktualizacji.

Ewidentnie jest to bug CIS-u, no chyba że dostał mi się do kompa jakiś syf, który walzy z moim antywirem.

Przepraszam że post pod postem, ale dzisiaj pojawił się kolejny problem z aktualizacjami. Otóż kilka rzay była dzisiaj aktualizacja i za każdym razem CIS pobiera 117 MB, całą baze danych sygnatur. Co sie stało? Problem u mnie, czy u Comodo?

Dołączając do tematu zainstalowałem dzisiaj CIS i po instalacji już 2 razy pobierana była aktualizacja (119MB) i za każdym razem proces pobierania dochodzi do 100% i wyświetla się info, że nie można zaktualizować bazy wirusów. Przy instalacji nie wybierałam opcji aktualizacji z serwera DNS (nie wiem czy to był błąd). Mam internet 512Mb/s więc aktualizacja trochę trwa i internet w tym czasie bardzo powoli działa.
Jeżeli nikt nie wie co to za przyczyna to może wie jak wyłączyć automatyczne aktualizacje bo nie działają tak jak trzeba i dodatkowo obciążają łącze.

Masz u dołu przycisk “Download Complete Database”.

Pobierz to.
W trybie awaryjnym przejdź do folderu Comodo i zmień nazwę pliku w folderze scanners z bases.cav na bases.old.(rozszerzenie)
Teraz Twój plik, który pobrałeś skopiuj do tego folderu.
Uruchom ponownie komputer w trybie normalnym.

Dzięki za pomoc. Sprawdzałem wszystko i dopiero po wyłączeniu programu PeerBlock aktualizacja przebiegła prawidłowo.