Reguły predefiniowane Defense+

W regułach brak jest reguły “limitowane” i “częściowo limitowane”. Chciałem dodać “limitowane”, lecz nie wiem jakie są reguły tej zasady. Ktoś wie, jak sprawdzić, jak jest ustawiona ta opcja?

A więc tak: masz do dostępu 'Ograniczona aplikacja i “Blokowana aplikacja”.

Wygląda to tak, jak na pierwszym screenie.

Gdy klikniesz 2x na daną regułę i w okienku nazwy, które Tobie wyskoczy klikniesz dostosuj, możesz kontrolować uprawnienia aplikacji, na którą nałożona jest dana reguła. screen 2(w tym wypadku tak jest ustawiona ‘ograniczona’)

Gdy klikniesz na zaznaczone strzałką modyfikuj możewsz wybrać, jakie klucze rejestru, interfejsy Com czy pliki( i wiele, wiele innych) mają być chronione. Nie musisz wybierać każdego klucza pojedyńczo, ponieważ Comodo ładnie je pogrupował i tylko wybierasz grupę.

Nie ma reguł dla ‘Limitowanych’ czy ‘Częściowo Limitowanych’. Ale możesz je utworzyć. W tym celu klikasz ‘Dodaj’ w oknie reguł predefiniowanych. Wpisujesz nazwę, dajesz Zastosuj. Klikasz 2x na utworzoną regułę i klikasz 'Dostosuj". Tam zaznaczasz jak chcesz (o co ma pytać, a co ma z automatu zezwolić/zablokować). Wybierasz też klucze i wpisy rejestru za pomocą “Modyfikuj”.

[attachment deleted by admin]

Comodo definiuje, że można ustawić niektóre aplikacje jako limitowane i częściowo limitowane. Nie wiem kiedy i w jakich przypadkach tak jest, ale na 100% jest taka możliwość (zawarte są te rzeczy w tłumaczeniach, więc po coś chyba utworzyli te stringi).