Problemy z uruchamianiem CIS na Windows 10 i Vista

Cześć

Od jakiegoś czasu mam problemy z uruchamianiem CIS. Na Windows 10 program sporadycznie „zapomina” się uruchomić. Co zwykle skutkuje komunikatem o niemożności uruchomienia, po czym klikam „diagnostyka” która nie znajduje błędów. Problem zdecydowanie częściej dotykał inny komputer z Windows Vista – tu CIS zupełnie przestał startować. Diagnostyka ponownie nic nie znajduje. Po reinstalacji pakietu na Vista, Comodo nie startuje tam w ogóle. Z istotnych rzeczy zauważyłem problem z rozruchem niektórych usług. Szczególnie:
COMODO Internet Security Helper Service
Ta zdaje się nie startować automatycznie, w sytuacjach gdy Comodo nie startuje. O ile Windows 10 umożliwia ręczne odpalenie tej usługi, o tyle Vista automatycznie zatrzymuje ją po niespełna sekundzie.

Wersje pakietów aktualizowane na bieżąco. I co się kurka dzieje z moim ulubionym programem zabezpieczającym?

Próbowałeś to?

https://forums.comodo.com/install-setup-configuration-help-cis/most-effective-way-to-reinstallupdate-cis-to-avoidfix-problems-t58620.0.html;topicseen

No właśnie spróbowałem. Niniejsze removal toole tak porżnęły system Vista, że najpierw laptop stracił oba urządzenia wprowadzające - mysz i klawiaturę (działał tylko na podpinanych pod USB), a gdy już się z tym uporałem, okazało się, że karta nie dostaje adresu bramy z rutera. Sztywne ustawienia mnie nie urządzały, stąd skończyło się na reinstalacji systemu, która - zdaje się - rozwiązała problemy.

Windows 10 raz na dziesięć uruchomień dalej mam ten problem, ale tu jest on o tyle łagodny, że kliknięcie na ikonie programu poprawnie załadowuje CIS. Jakkolwiek można jakoś z tym żyć i dam sobie spokój z używaniem kolejnego removal toola ;D

Dzięki za dobre chęci. Jakkolwiek będę obserwował swój problem w internecie - i jak znajdę jakieś rozwiązania postaram się pamiętać, by wspomnieć o tym w tym wątku.