problem z uruchomieniem Windowsa XP z CIS ver. 10.0.1.6223

Witam, Po instalacji CIS ver. 10.0.1.6223 na Windows XP ma problemy z uruchomieniem systemu tz. XP wiesza się na ładowaniu profilu użytkownika, jedynie po ręcznym wyłączeniu CIS (odznaczenie ptaszków) system da się uruchomić, noo ale po tym zabiegi Comodo nie startuje :(.
Problem powtarza się na dwóch komputerach, przy wersji 8.4 tego nie było. Proszę o rozwiązanie.

Ps. Brak poprawy po całkowitym usunięciu CIS i ponownej instalacji. Na Windows 7 działa poprawnie.

Podbijam temat - mam tak samo. Partactwo twórców CIS-a na całego.

Start systemu kończy się na załadowaniu na pasku zadań zegara, ikonki karty dźwiękowej i połączeń sieciowych (karta sieciowa jednak nie włącza się).

W trybie awaryjnym też jest ciekawie - system niby startuje, ale próba odpalenia okna głównego CIS-a kończy się standardowym komunikatem windowsowym “problem z aplikacją Comodo… zostanie ona zamknięta”.

W trybie awaryjnym z obsługą sieci - ciemny ekran.

Doczekamy się poprawki, no i przede wszystkim jak ja zainstalować? W trybie awaryjnym instalator nie działa. Jak udało mi się odinstalować poprzednią wersję i chciałem zainstalowac ostatnią (z 12 06 2017), to instalator CIS krzyczy, że nie została odinstalowana poprzednia wersja - pomogło użycie deinstalatora usuwającego pliki “windows installer” odnoszące się do CIS-a.

Spróbujcie tego

The problem in my case was a service called "Network Location Awareness". By default, it is set to "Manual" on XP - I've changed it to "Automatic" so it starts right away on bootup. In "Manual" mode, it would sometimes not start quick enough and things would freeze up. That is why the time delayed batch file was working.

But with “Network Location Awareness” set to “Automatic”, I can get rid of the batch file and just start things the normal way.

This site explains what that service is:
Network Location Awareness (NLA) - Black Viper | BlackViper.Com

Ustawiłem tą usługę na uruchamianie automatyczne, tylko ona nie startuje. I tyle…