problem z połączeniem internetowym

Po zaktualizowaniu cis premium do najnowszej wersji połączenie prze router nie dochodzi do skutku. Pojawia się trójkąt z wykrzyknikiem. Narzędzie do rozwiązywania problemów informuje, że “karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip”. Proszę o pomoc ???

Witam

Miałem dzisiaj podobnie po aktualizacji.
Blokowane były wszystkie połączenia sieciowe. Zmiany reguł firewalla nie pomagały, przeinstalowałem pakiet CIS od nowa i ustawiałem wszystko po kolei, okazał się, że winna jest opcja “Chroń bufor ARP”.
Gdy ją wyłączyłem wszystko z siecią wróciło do normy i używalności.
Trochę to dziwne, bo przed aktualizacją miałem ustawioną “ochronę bufora arp” i wszystko śmigało.

Dzięki za pomoc. Też miałem miałem ustawioną “ochronę bufora arp”. Przeinstalowałem cis i karta sieciowa działała do czasu restartu komputera. Jednak po wyłączeniu firewalla “Narzędzie do rozwiązywania problemów” poradziło sobie z naprawą połączenia. Po ponownym włączeniu firewalla (z ochroną bufora arp) wszystko było w porządku aż do kolejnego reboota… No, ale ale wyłączenie opcji ochrony arp definitywnie rozwiązuje problem.

"Hi Guys,
Sorry about that. I have jsut verified the issue. It is becuase of the new MAC antispoofing. We have freezed the updates because of this and will enable them back with this fix included.

Temporarily, please disable that option as a workaround.

Sorry for the inconvenience,
Egemen"

poprawka będzie wkrótce

Tak również miałem problem jest to spowodowane nowym sterownikiem który jest instalowany do połączeń lokalnych ( Comodo Internet Security Firewall ). W celu rozwiązania problemu należy wejść do Panelu Sterowania potem znajdujemy Połączenia sieciowe i tam klikamy lewym przyciskiem myszy Stan lub Właściwości i potem odznaczamy ten sterownik - Comodo Internet Security Firewal i dajemy ok. Mam nadziej że pomoże wam. Ważne nie odinstalowujcie tam tego sterownika bo program nie będzie chodził.

Widzę, że taką niemiłą niespodziankę miało więcej osób. Wczoraj pobrałem najnowszą wersję, po instalacji, włączam przeglądarkę, a tu zero połączenia. Na dole ikonka z żółtym trójkątem, no to mówię, operator sieci robi konserwację, przegląd. Zwykle trwa to maksymalnie pół godziny. A tu mijają godziny, patrzę następnego dnia, nie ma netu. :frowning:
Poszedłem do nich, pytam czy może mają awarię, a oni, że wszystko jest ok. Wtedy mnie coś tknęło, że może to sprawka nowej wersji Comodo. Najpierw wyłączyłem na pasku Comodo (wyjście) ale bez skutku. Dopiero wyłączenie firewalla i restart wyjaśniło sprawę.

Wyłączenie sterownika Comodo, o którym pisze chudziu pomaga. Tylko popatrzcie na zakładkę Firewall i licznik zablokowanych połączeń. Licznik i firewall przestają działać.

Dodano:
Dla osób, które mają problemy z połączeniem z internetem rozsądniejszym rozwiązaniem będzie wyłączenie ochrony bufora ARP do czasu aktualizacji poprawiającej błąd. (Firewall - Ustawienia zachowania zapory sieciowej - Chroń bufor ARP).

Po zaktualizowaniu cis też nie mam internetu :frowning:

Zrobiłem automatyczną aktualizację wczoraj, wszystko poszło sprawnie. Internet działa. Jak na razie nie zaobserwowałem żadnych problemów i myślę, że nic kłopotliwego nie powinno się pojawić. Mam Vista Basic i wszystkie aktualizacje.

Witam!
Dzisiaj nawet z wyłączonym “ochrona bufora ARP” internet mi nie działał >:( Dopiero deinstalacja pomogła(oczywiście nie odbyło się bez problemów) >:(
Póki co nie instaluję tego czegoś >:(
Pozdrawiam!

@ ZIBO : wyrażenie “póki co” należy pisać przez “ó” a nie “puki”. Dbajmy o nasz ojczysty język.
Pozdrawiam. :wink:

Nie miałem opisywanych przez kolegów problemów, może dlatego, że tę wersję akurat instalowałem na czysto. Za to miałem małe zdziwienie, gdy po instalacji pakietu nie wymusił grzecznie prosząc o restart kompa.

Także po zainstalowaniu nowej wersji internet został wyłaczony :frowning:

Czy moglibyście podać wersje tego ostatniego programu, nie zanotowałem, tylko odinstalowałem.
Spróbuję jeszcze raz zainstalować od poczatku.

Wie ktoś czy można zainstalować poprzednią wersje?
Tutaj problemy z internetem no i jeszcze wpakowali Reklamę/Banner, te okienko (comodo) co wyskakuje przy włączeniu komputera, też to macie?

Brak reklam … ;D

a na pewno mozna zainstalowac poprzednią wersje :wink:

Można wyłączyć

U mnie 5.4 na kablu chodzi a gdy chciałem przez WiFi to nie działa. Znalazłem w necie poprzednią wersję 5.3 i ją zainstalowałem. Poczekam teraz aż pojawi się poprawiona wersja 5.4 i wtedy ją zainstaluję.

A ja usunąłem wersję którą mi zaktualizował i pobrałem od początku.
Zainstalowałem ponownie i teraz działa, może spróbuj, bo tez miałem problem o jakim piszesz ( taki sam )

Zrobiłem tak jak napisałeś i nic. Problem istnieje. Dziwne, że szybko nie wypuszczają poprawki usuwającej ten błąd.

Może to nie jest tak hop siup?
Poprawka ma być jutro, a na ten czas aktualizacja jest zamrożona z programu.

widać nie wszędzie działa tak samo :frowning: