Problem z outlook expres

W outlook expres przy ustawieniu nowych kont pocztowych (stare działają bez zarzutów) wyskakuje mi taki błąd Błąd łączy: 10061, Numer błędu: 0x800CCC0E w trakcie odbierania i wysyłania poczty.

błąd 10061 świadczy o blokowaniu przez zaporę antywirusa dostępu do łącza wychodzącego i przychodzącego poczty.

mam CIS PRO - pytanie co w nim trzeba zmienić, żeby nie blokował poczty. Bo nie mam ochoty na jego odinstalowanie i ponowne zainstalowanie, tylko po to by utworzyć nowe konto pocztowe.

A co słychać w raporcie firewala?
Wyłączenie firewalla pomaga?

wyłączenie frewalla nie pomaga, ostatnie wpisy dziennika są z czerwca. Ustawienia klienta poczty wyglądają prawidłowo.

Żadnych błędów w sobie nie zauważa.

CIS ostatnio ogólnie dziwnie się zachowuje. Najpierw miałam problem z aktualizacją. Udało się dopiero po zmianie łącza z UMTS/GSM na CDMA.
Potem nie pozwolił na stworzenie nowej sieci prywatnej (dwa komputery + kabel). Zawsze w takiej sytuacji wyskakiwało okienko “wykryto nową sieć”. Tym razem nic nie wyskoczyło a w zamian od razu uznał, że nie wolno i zablokował przepływ danych.
Z resztą nigdzie nie widzę miejsca gdzie można by zrobić (nawet ręcznie) takie ustawienia IP połączenia sieciowego. Nie zauważyłam też miejsca ustawień automatycznego wykrywania sieci. Ale może coś przeoczyłam.

Działam na Win XP.