Problem z konfiguracją pakietu CIS 8

Zainstalowałem pakiet CIS wersja 8.
Jestem przeciętnym użytkownikiem, większość to przeglądanie internetu (często podejrzane strony więc ochrona wysoka raczej wymagana), w gry nie gram, programy ściągam bardzo sporadycznie.

Przeglądałem poradniki tutaj na forum odnośnie konfiguracji, chciałem ustawić trzecim sposobem z włączeniem HIPS i wyłączeniem automatycznej piaskownicy ale natrafiłem na jeden problem.
W ustawieniach zapory co zaznaczę opcje “włącz filtrowanie ruchu IPv6”, “Blokuj pofragnemtowany ruch”, “Włącz ochronę przed fałszowaniem ARP”- to po zrestartowaniu komputera, ponownym włączeniu z powrotem się te opcje samoczynnie odznaczają. Jaka może być przyczyna?

Z grubsza moja konfiguracja to:

  • Antywirus- pełne skanowanie poziom skanowania herestycznego- niski- to też mi się odznacza po zrestartowaniu kompa
    -HIPS- tryb bezpieczny
    -Automatyczna piaskownica- wyłączona
    -Ustawienia zapory- filtrowanie ruchu- tryb bezpieczny, filtruj ruch do pętli zwrotnej, włącz ostrzeżenia trustconnect- te trzy rzeczy są zaznaczone po zrestartowaniu kompa
    -Zadania- ukrywanie portów- blokuj pochodzenia przychodzące
    -Ustawienia zaawansowane- konfiguracja- Comodo Proactive Security wybrane.

Co jest nie tak włączone lub wyłączone, że kasuje mi każdorazowo moje ustawienia dotyczące filtrowania ruchu i blokowania pofragmentowanego ruchu?

Wogóle jakbym nie ustawił i np. wyłączam HIPS przy włączonej automatycznej piaskownicy to po włączeniu ponownym komputera wszystko wraca do ustawień wcześniejszych czyli włączony HIPS, poodzaczane rzeczy o których pisałem wcześniej wyżej mimo, że były zaznaczane.

Wyinstaluj pakiet. Wyczyść ślady i rejestr CCleanerem i zainstaluj ponownie.
Nie musisz włączać ochrony przed fałszowaniem ARP i ustawiać gotowej konfiguracji - Comodo Proactive Security, tylko możesz skonfigurować odpowiednio poszczególne moduły: https://forums.comodo.com/polski-polish/konfiguracja-comodo-internet-securitycomodo-firewalla-t60227.0.html

Odinstalowanie i ponowna instalacja pomogły.
Zdecydowałem się jednak włączyć HIPS w trybie bezpiecznym z odpowiednimi ustawieniami które sugerują poradniki z równoczesnym wyłączeniem automatycznej piaskownicy.
Konfiguracja jest ustawiona na Comodo Internet Security nie Proactive.