Problem z instalacją Comodo Firewall 10

Mam kłopoty z Firewallem Comodo, odkąd uaktualniłem go do najnowszej wersji. Najpierw po uaktualnieniu wszystko wyglądało dobrze, ale po jakimś czasie nowa wersja Comodo przestała się uruchamiać. Odinstalowałem ją i na powrót zainstalowałem starszą wersję - 8. Mimo, że odhaczyłem możliwość automatycznego sprawdzania i pobierania aktualizacji, aplikacja niestety sama się zaktualizowała do wersji 10 i tak jak poprzednio, przestała się uruchamiać. Ponownie więc ją odinstalowałem i poczekałem kilka dni aż wyszła poprawiona wersja 10. Zainstalowałem tę poprawioną wersję 10-tki, lecz po restarcie system się nie uruchamiał - ciemny ekran i kręcące się kółeczko w środku. Po przeszło godzinie wykonałem twardy reset. Po resecie i pomyślnym uruchomieniu systemu, firewall działa, lecz w panelu Start, po kliknięciu w COMODO, jest tylko skrót do aplikacji, a tam gdzie w folderze Comodo Firewall były opcje “Dodaj usuń komponenty”, wyświetla się komunikat “pusty”. Obawiam się, że powtórzy się sytuacja i znów Comodo przestanie się uruchamiać (funkcja naprawy wtedy nie działa u mnie) i nie będę mógł usunąć Comodo. Co zrobić w takiej sytuacji? Proszę o poradę.