Problem z instalacją Comodo Antivirus for Linux

Witam!

Od dawna jest problem z instalacją Comodo Antivirus for Linux w Linux Mint 18-20.2 i nowszych wersjach Ubuntu. Nie jest on rozwijany od ośmiu lat i podczas instalacji wymaga starego pakietu libssl0.9.8, którego nie można zainstalować. Nowy pakiet, to ibssl1.1, nieobsługiwany przez instalator. Zgłoście problem.

Strona z AV: 5 Best Antivirus for Linux 2022 | Linux Antivirus

Zgłosiłem problem do supportu. Oto odpowiedź:

Hi,

Thank you for reporting, this is a known issue. we are working to get it fixed. “We’ll keep you updated.”

Thanks,

C.O.M.O.D.O RT

Podaję link do Comodo Client Security for Linux, gdyby ktoś potrzebował.: https://cdn.download.comodo.com/itsm/release/linux/endpoint_security/2.3.1.540/ccs_linux.amd64.deb który instaluje się prawidłowo.
Więcej informacji: Comodo Client Security for Linux - Introduction, Virus Protection, Client Security

Witaj.
Czy to jest wersja darmowa którą można używać bezpłatnie?

Po instalacji nie zauważyłem ograniczeń, ale oficjalnie można pobrać CCS wraz z płatnym pakietem Comodo Endpoint Security Manager: https://enterprise.comodo.com/security-solutions/endpoint-security/endpoint-security-manager/.
Link do pobrania CCS otrzymałem z supportu Comodo Enterprise Security Solutions, po zgłoszeniu problemu z Comodo Antivirus for Linux

Z tego co zauważyłem, to dożywotnia wersja darmowa, posiada licencję bezpłatną Endpoint Manager do zarządzanie 50-cioma stacjami urządzeń: https://comodo.zabezpieczenia.it/documentation/comodo-itsm/o-produkcie/comodo-itsm-rejestracja-dozywotniej-wersji-darmowej-konsoli-itarian/

ITarian IT Service Management: https://www.itarian.com/