Problem z ftp

Używam CIS w wersji 6.3.302093.2976 na 64bitowym Windowsie 7. Niestety dzisiaj zauważyłem że coś [w domyśle Comodo] blokuje mi Filezille oraz inne programy do FTP łącznie z klientem online. Próbowałem dodać regułę dla portów odpowiedzialnych za komunikacje z serwerem ftp ale przyznać muszę że od czasu zmian w interfejsie nie bardzo rozumiem tą część tego programu. W akcie desperacji postanowiłem włączyć system w trybie tylko domen systemu windows ale pierwsze co zobaczyłem to uruchamiający się program Comodo Unite, więc mniemam że Internet Security także się uruchamia. Niestety podobnie jak przy wyłączeniu programu nie przyniosło to żadnego efektu. Obserwując ruch sieciowy w KillSwitch widzę że filezilla podświetla się na czerwono, czyżby to znaczyło iż jest blokowana?
Jak zatem rozwiązać tą sytuacje?

Możesz pokazać screenshota z killswitcha (z tą filezillą) oraz screenshot CIS–>Start–>Zadania zapory sieciowej–>ustawienia zaawansowane–> reguły aplikacji?
Po drugie, sprawdź czy wszystko działa po wyłączeniu firewalla.

Niestety niezależnie od tego czy firewall włączony, czy wyłączony, port 20 jest blokowany. Co do reguł to muszę je sam ustawiać bo w przypadku filezilli Comodo zdaje się nie zauważać faktu jej istnienia. Trochę lepiej sprawa wyglądała w przypadku SmartFTP Client. Tutaj chociaż zapytał się o to jak się ma zachować. Jednak pomimo zezwolenia problem dokładnie taki sam jak w przypadku Filezilli.
Killswitch wygląda tak:

Co do reguł to tak jaki pisałem, są takie jakie ustawie, same się za bardzo tworzyć nie chcą także podaruje sobie ich wysyłanie. SmartFTP już nie mam. Inne aplikacje nie mają tego typu problemów z komunikacją. Jedynie to ftp

W dzienniku zdarzeń jest to odnotowane, tak?

Dokładnie, dziennik wygląda tak:


mogłem w ogóle od tego zacząć. Zatem teraz pytanie: jaką regułę należy dodać do CIS aby klienty FTP nie były blokowane? Bo tak jak wcześniej wspominałem, CIS zdaje się nie zauważać istnienia Filezilli.

CIS zdaje się nie zauważać istnienia Filezilli.

Skoro blokuje, to pewnie zauważa :stuck_out_tongue:
To zachowanie jest bardzo dziwne - a skoro mówisz, żereguły dla filezilly jako takiej nie ma, to tym bardziej.
Mam kilka typów, ale żeby oszczędzić czasu i nerwów zrób coś takiego:
Start–>Zadania Zaawansowane–>Ustawienia Zaawansowane–>Konfiguracja
Przełącz się na inną konfigurację niż masz teraz (np. z Internet Security przełącz się na chwilę na proactive, albo odwrotnie). W okienku, które się pojawi wybierz “Nie” (nie zapisuj konfiguracji).
Teraz ponownie wróć do wcześniejszej konfiguracji.
Generalnie, spowoduje to zresetowanie wszystkich ustawień.

W opcjach firewalla jest predefiniowany zestaw reguł dla klienta FTP, możesz też po prostu zezwolić programowi na wszystkie połączenia (wychodzące). Ja używam FileZilla i nie zauważyłem żadnych problemów.