Problem z CIS

Witam.
Od momentu uaktualnienia CIS mam pewne problemy. Wystarczy, że chcę włączyć jakąkolwiek grę, a komputer zaczyna wariować. Pulpit przestaje reagować, ale wskaźnik myszy zachowuje się normalnie. Dopiero gdy nacisnę ALT-CTRL-DEL mysz też przestaje reagować. Dziś to samo przydarzyło się, gdy próbowałem włączyć film.
Gdy wyłączę CIS i odpalę grę, to wszystko działa normalnie.

Dodam, że mój system, to Vista x64 (CIS też jest x64). Ponowna instalacja CIS nie pomogła.
Czy ktoś wie, jak można zaradzić takiemu zachowaniu?

Hej
Spróbuj zrobić to co tutaj jest napisane bo pewnie Ciebie też to dotyczy: https://forums.comodo.com/comodo_internet_security_cis_firewall_av_and_defense/workaround_for_the_99_cpu_problem_with_the_latest_virus_db_updates-t46150.0.html;msg332579#new

Pozdrawiam

Dość szybko poradziłem sobie z problemem, do którego zamieściłeś linka (jedyne 30 minut). Na swój też znalazłem rozwiązanie, ale jest to dla mnie pewnego rodzaju “proteza”. Otóż, jeżeli dodam grę (lub inną aplikację otwierającą się na fullscreen) do firewall’a i defence + jako “trusted application”, to w większości przypadków komputer się nie zawiesi. Niestety niektóre aplikacje dalej wymagają wyłączenia CIS. Podejrzewam, że w tle wyskakuje “chmurka” od Comodo z pytaniem, czy puścić proces, ale ani ALT+TAB, ani ALT+F4, ani ALT+CTRL+DEL nie pozwala na “wydostanie” się z zablokowanego procesu. Odpalenie w “okienku” też nie pomaga, gdyż kursor myszki “łapie zgona”. Za każdym razem pomaga tylko restart kompa, a to nie jest miłe. Reinstalacja CIS nie pomogła. Cóż, dziwny przypadek…

Przed uruchomieniem gry możesz przejść do Moich bezpiecznych plików i przenieść do nich folder gry. Możesz też uruchomić na kilka minut Tryb uczenia.

Pozdrawiam