Pasek boczy Windows 7

Comodo 5.12

Po tym jak w programie NetWorx zauważyłem, że Avast uruchamia proces avastsvc, który podwaja ściągnięte ze stron internetowych dane odinstalowałem tego antywirusa.
Jednocześnie zacząłem się bawić programami ProcessMonitor, TCP View i CurPorts.

Od tego czasu mam problem z pogodą w pasku bocznym.
W dotychczasowych regułach miałem pozwolenie tylko na połączenie TCP w pętli zwrotnej i to wystarczyło by pogoda działała. Obecnie w liście połączenie takie w ogóle się nie pojawia i aby pobrać pogodę muszę zezwolić na połączenie z adresem 213.155.152.XXX customer.teliacarrier.com (wcześniej blokowane)

Jeśli nikt nie wie co jest tego przyczyną może poda adres, z którym łączy się jego gadżet pogoda.

Inny ciekawy problem:
We wcześniejszej wersji Comodo 5 nawet całkowicie zablokowany Picasa 3 pobierał mapy google do geolokalizacji zdjęć. Obecnie zainstalowana (nowsza) wersja nie pozwala na załadowanie mapy. Dopiero zezwolenie na pętlę zwrotną powodowało powolne załadowanie map. Jednak od wczoraj widzę, że i to nie wystarczy i muszę zezwolić na połączenie z adresem google zaczynającym się na 173.

Jak to się działo, że sama pętla zwrotna pozwalała na pobranie danych?

Miałbym jeszcze jedno pytanie jak ustawić własną regułę by zezwolić tylko na połączenie z jednym adresem/strefą sieciową i by ta reguła blokowała jednocześnie pozostałe połączenia?
Próbowałem zaznaczyć WYKLUCZ dany adres oraz blokuj ale to nie działa. Myślałem, że taka konfiguracja zablokuje np wszystkie połączenia TCP z wyjątkiem danego adresu.