Pakiet CIS odbiera mi smak życia… Zawieszenia, freezy, tylko na nowym komputerze

Cześć :wink:

Krótka historia:

Jestem z produktami Comodo od czasów gdy instalowaliśmy osobno firewall i antywirusa, przez tak wiele lat dobrze służył mi i wszystkim komputerom na których go instalowałem. Byłem wiernym użytkownikiem, dołożyłem nawet swoją cegiełkę do tłumaczenia. W międzyczasie kupiłem swój wymarzony od lat komputer PC i na tym nowym komputerze normalnie apokalipsa. Od miesięcy, regularne zwiechy i freezy których do dziś nie potrafiłem wyjaśnić. Szczegółowy opis problemu na innym forum: www.fixitpc.pl/topic/34788-połączenie-ze-stroną-pclabpl-regularnie-zawiesza-mi-komputer/ . Wówczas nikt nie pomógł, zrobiłem reinstalację systemu i po kilku chwilach problem wrócił. Nie mam gwarancji że to to samo, ale objawy - zawieszenia - wydają się być takie same. Czasami zdarza się to po uruchomieniu, czasami po otwarciu jakiejś strony, innym razem przy próbie otwarcia archiwum. Co ciekawe – po reinstalacji problem nie występuje już na pclab.pl.

I teraz jakiś bystry człowiek przypomniał mi o dziennikach systemu i tam już bardzo łatwo można było uchwycić winowajce. CIS wchodzi w jakieś niezrozumiałe interakcje z Windows 10 powodując zawiechy. Regularnie pojawiają się takie wpisy:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: cavwp.exe,
Nazwa modułu powodującego błąd: Framework.dll,

Co się dzieje? Czy ja źle konfiguruje ten pakiet czy co? Nie chcę go zmieniać z powodu napotkanych trudności, bo to mój ulubieniec. Zawsze korzystam z „Optymalnych konfiguracji Comodo Internet Security” pisanych przez Miloszcza – i nigdy – u nikogo – nie było z nimi problemu…

Załączam przykładowe wycinki z dziennika systemowego - do pobrania (3 pliki w jednym archiwum):

I proszę o pomoc.

PS. Dodaje normalniejszy hosting :slight_smile:

Ten problem został odtworzony i powinien być naprawiony w następnej wersji. Jak chcesz możesz sprawdzić w wersji beta 2 czy problem nadal występuje.

Dziękuję za odpowiedź. Czyli nie wszystko stracone :wink:
A co to znaczy że “Ten problem został odtworzony”?
Bo mój komputer na to cierpi dobre kilka miesięcy…

Tu jest podobna przypadłość tego błędu - https://forums.comodo.com/install-setup-configuration-help-cis/cmdinstallexe-has-stopped-working-t125038.0.html;msg892973#msg892973

Do tygodnia czasu, powinna być wypuszczona stabilna wersja CIS. Poczekaj do wydania stabilnej wersji i zobaczysz czy dalej są takie same problemy czy zostało to naprawione. Jak chcesz to możesz się o tym przekonać już szybciej, instalując wersję beta2, odinstalowując tą wersję z użyciem oficjalnego deinstalatora programu https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/official-comodo-uninstaller-v30032-released-t121091.0.html

Ok, więc poczekam :slight_smile: Ale normalnie zaktualizować za tydzień na wersję stabilną, czy przeprowadzić tą pogłębioną deinstalację najpierw?

Ps. Jak to nie pomoże, to pomożecie mi to zgłosić wyżej (jako bug)?

Tak lepiej zainstalować od początku, wtedy jest pewniejsze wszystko. Jeśli problem nadal będzie to się to zgłosi. Napisz mi jeszcze na jakim systemie pracujesz ?

Dobra już wiem na jakim. System też zaktualizuj do wersji 1909

Dzięki :slight_smile: Tak serio to nie wiem czy dam radę zaktualizować do wyższej wersji, bo nic nowego z aktualizacji mi obecnie nie znajduje. Co ciekawe reinstalowałem system od zera w grudniu 2019 przez USB Media Creation Tool więc powinno być już wszystko najnowsze… W Windows Update mam tylko informację iż “Wszystko jest aktualne” i brak jakichkolwiek opcjonalnych aktualizacji.

Tak więc poczekałem na poprawki, usunąłem CIS, poprawiłem usunięcie narzędziem do usuwania, pobrałem nowy instalator, zainstalowałem i jest nawet gorzej. Zawieszenia stały się częstsze.

Nazwa aplikacji powodującej błąd: cavwp.exe, wersja: 12.1.0.6914, sygnatura czasowa: 0x5da874ac
Nazwa modułu powodującego błąd: Framework.dll, wersja: 6.5.0.956, sygnatura czasowa: 0x5d9caed5
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0000000000008c32
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x15a0
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d5e40b95aecf83
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cavwp.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Framework.dll
Identyfikator raportu: a2035464-4cd3-4cae-8b01-d9c1f600bf2e
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

Proszę o pomoc :frowning:

Hello Intellectual,

Sorry for the inconvenience.
These are the known issues in this version 12.1.0.6914.So Could you please check with latest CIS v12.2.1.6950 Beta 2 (or) else please wait for the stable release some of the known issues are fixed in the upcoming stable release and in future you don’t have this issue again.

Note : While installing Beta version on your PC Please don’t forget to add the entries in Windows hosts (c:/windows/system32/drivers/etc/hosts) file.

178.255.86.194 download.comodo.com
178.255.86.194 www.download.comodo.com

Kind Regards,
PD

Hi :slight_smile:

Thank you for your response. I installed the version you wrote about (along with editing the hosts file). I hope it helps …

I have one question - in the “About” tab I only have “12.2.1.6950” - it is not written that it is “Beta 2”. Did I install it correctly?


https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f75dfe4105d4.jpg

Hello Intellectual,

Thank you for your response.Yes,you installed correctly.
Have a nice day!

Kind Regards,
PD

@Dharshu Since I installed the beta version, the computer has not hang or freeze even once! Thank you :slight_smile:

@tachion Już w styczniu miałeś rację :slight_smile: To faktycznie była przyczyna i niepotrzebnie czekałem na aktualizację. Ciekawe dlaczego wciąż ta wersja jest oznaczana jako beta… U mnie te problemy zaczęły się może koło czerwca 2019, zadziwiające że tak długo to łatają…

Hello Intellectual,Thank you for your feedback :-TU.
Have a nice day!

Kind Regards,
PD

Hi!

The problem returned, only this time on my dad’s computer :frowning: (it’s a clean installation of Windows). The content of the example error:

“Nazwa aplikacji powodującej błąd: cavwp.exe, wersja: 12.1.0.6914, sygnatura czasowa: 0x5da874ac
Nazwa modułu powodującego błąd: Framework.dll, wersja: 6.5.0.956, sygnatura czasowa: 0x5d9caed5
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0000000000008c32
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xfe8
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d5f33943a6cb09
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cavwp.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Framework.dll
Identyfikator raportu: 2ce3a5e5-0656-49e7-acd4-f3f46666f6bc
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:”

Although I installed CIS from the new installer, I still have the old version 12.1.0.6914. Learned from experience, I wanted to install 12.2.1.6950 Beta 2. But links from: Comodo Forum

They stopped working (404 Not Found). The program update does not search for higher versions. Help me please, I’ll be at my dad’s home only a few hours …

PS. It is not normal for only such problems to happen to me - on two different computers. I’m starting to suspect that some software I’m using is to blame. I thought it was “CryptoPrevent” (Foolish IT), but last night I removed it, and this morning the problem was again, so it’s probably not …

Cześć!

Problem powrócił, tylko tym razem na komputerze taty :frowning: (to czysta instalacja Windows). Treść przykładowego błędu:

“Nazwa aplikacji powodującej błąd: cavwp.exe, wersja: 12.1.0.6914, sygnatura czasowa: 0x5da874ac
Nazwa modułu powodującego błąd: Framework.dll, wersja: 6.5.0.956, sygnatura czasowa: 0x5d9caed5
Kod wyjątku: 0xc0000005
Przesunięcie błędu: 0x0000000000008c32
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xfe8
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d5f33943a6cb09
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cavwp.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\Framework.dll
Identyfikator raportu: 2ce3a5e5-0656-49e7-acd4-f3f46666f6bc
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:”

Choć zainstalowałem CIS z nowego instalatora, wciąż mam tą starą wersję 12.1.0.6914. Nauczony doświadczeniem od Was chciałem zainstalować 12.2.1.6950 Beta 2. Ale linki ze strony: Comodo Forum

Przestały działać (404 Not Found). Aktualizacja programu nie wyszukuje wyższych wersji. Pomóżcie proszę, będę u taty tylko kilka godzin…

PS. To nie jest normalne żebym tylko mi się takie problemy zdarzały - na dwóch różnych komputerach. Zaczynam podejrzewać że winę za to ponosi jakieś oprogramowanie z którego korzystam. Myślałem że to “CryptoPrevent” (Foolish IT), ale wczoraj wieczorem go usunąłem, a dziś rano problem znowu był, więc to chyba nie to…

Hello Intellectual,

Thank you for reporting again.
It’s an known issue in this version,and in BETA 2 version our dev fixed this issue and now they released an RC likewise BETA so u can’t able to download the beta 2 further so if possible please try with latest RC else kindly wait for the upcoming release.
My great advice is to kindly use 6882 it has no issues so please check with that.Further if you need any clarification Please don’t hesitate to ping us.
Have a nice day!

Kind Regards,
PD

Please check with this latest CIS v12.2.12.7036 RC,Hope this will help you.

Thank you very much Dharshu for the quick reply :slight_smile: Since RC has already been released, so we’ll wait for stable release. I will not be at my dad’s computer for several months, so it will be more convenient if Comodo updates itself to the final version after a while, than modify the hosts file there. Dad somehow endures these freezes. Thank you for the information and good advice :slight_smile:

PS. Out of curiosity - how can I install 6882? Comodo will not update itself to the current version?

Hello Intelektualista,

Please check with this latest version of CIS v12.2.2.7036 and update me.
Have a nice day!

Kind Regards,
PD