Nowe spolszczenie CIS 5

Witam, chciałbym całkowicie spolszczyć nasz ulubiony darmowy pakiet Internet Security, bo obecne spolszczenie pozostawia dużo życzenia. Program spolszczał będę linijka po linijce (żmudna praca, ale warto), ale częściowo skorzystam pewnie z aktualnego spolszczenia. Generalnie chcę to zrobić w pojedynkę, by mieć pewność jakości (angielski znam dość dobrze) i żeby wszystko spójnie wyglądało. Na chwilę obecną przetłumaczyłem około 600 linijek pliku cfp.english.lang, jednak pojawiły się problemy przy następujących linijkach:
87 tried to execute shellcode as a result of a possible buffer overflow attack
227 Windows Operating System is a pseudo-process rather than a normal process and therefore the Firewall could not detect the real process behind this connection request. This usually happens when a computer is configured as an Internet Connection Server(ICS). Such alerts may also be caused by many other utilities like VPN clients or packet sniffers. If you are not sure what to do, it is recommended to block this request.
388 WARNING! %s is an extremely suspicious executable hidden as an NTFS data stream inside %s. This is typical of advanced virus behavior! It must be in Unrecognized Files; by now. Please block this request and submit it to COMODO for analysis.
445 Image Execution Control Level
449 ICMP Source Quench

Wiem o co chodzi mniej więcej w każdym z powyższych zdań, ale nie wiem jak ładnie ubrać to w polskie słowa. Proszę więc o pomoc i pozdrawiam

Dziękujemy za miłe chęci, ale nie wiem czy jest sens :).
Skiff prawie przetłumaczył wszystko, możesz przejrzeć pliki i ew. tam coś dotłumaczyć, przetestować tłumaczenie, Skiff jest otwarty na współpracę.
Pozdrawiam

Aha, no szczerze mówiąc nie wiedziałem, a poziom obecnego tłumaczenia tak mnie wkurzył, że postanowiłem się sam za to zabrać, ale jeśli faktycznie “praktycznie wszystko zostało przetłumaczone” to nie ma sensu. Czy na forum jest gdzieś umieszczony wątek Skiff’a dotyczący tworzonego spolszczenia lub ew. pliki spolszczenia do pobrania?

Jest to wątek przyklejony

https://forums.comodo.com/polski-polish/comodo-internet-security-v5-spolszczenie-t61931.0.html

Na ostatnich stronach znajdziesz aktualne pliki. Jednak nie wszystko zostało przetłumaczone i kazda pomoc się nada.

W takim razie przepraszam za swoją ślepotę, temat można w takim razie zamknąć lub/i nawet usunąć.

Kiedy nowa wersja CIS z poprawionym spolszczeniem będzie dostępna w automatycznej aktualizacji? Bo już jakiś czas temu wydali nową wersję, a CIS pokazuje, że ta kopia jest aktualna :confused:

Tego nikt nie wie
Prawpodobnie przy aktualizacji do 5.1 lub wcześniej.

Na razie możesz pobrać spolszczenie z tematu o spolszczeniu, tylko nie uzywaj aktualizacji automatycznych, bo Tobie skasują nowe spolszczenie

Pojawiła się na dobreprogramy.pl wersja CIS 5.1, ale spolszczenie dalej stare. Ciekawe czemu nie umieścili nowego?

Wersja 5.1 to pomyłka, dalej obowiązuje 5, coś się im w Comodo pomyliło :).

Jest to granie na nerwach użytkowników…Nie wierzę w takie “pomyłki”

:O?

A po co mieliby to robić? Po prostu dołączyli do instalatora GeekBuddy i im się pomyliło z wersją 5.1, tyle…