Nazewnictwo wirusów

Wiadomo coś jak długo w antywirusie ,każdy znaleziony szkodnik będzie nazywany "niesklasyfikowanym malware " ???

Hej, witamy na pokładzie :wink:
Z tego co mi wiadomo to COMODO nie zamierza wyszukiwać specjalnych nazw dla malware’u, skoro wiadomo, że dany plik jest wirusem czy trojanem czy czymś innym. Nie mniej jednak niektóre zagrożenia są nazywane.
Jeśli wydaje Ci się, że natrafiłeś na fałszywy alarm antywirusa to możesz go zgłosić tutaj: https://forums.comodo.com/false_positivenegative_reporting_is_this_a_malware_that_cis_hasnot_detected-b154.0/ zakłądając nowy topic.
Jeśli masz dalsze pytania to się nie krępuj :wink:
Pozdrawiam

Dzięki za miłe przyjęcie ale to dość dziwne , "specjalne nazwy " ??? dla mnie to dość ważne czy pakiet wykrył właśnie Confickera czy tylko tracking cookies ,każdy normalny antywirus jasno określa czy to trojan Vundo czy np W32/virut i nie trzeba wymyślać nowych specjalnych nazw a nie malware %1234567 --to jest dość dziwne i niespotykane i kompletnie nic nie mówiące

Hmm rozumiem Twoją frustrację, ale wydaje mi się, że najgroźniejsze trojany itp są nazywane. COMODO stworzyło specjalną stronę, na której możesz sprawdzać jakie zagrożenia zostały dodane przy aktualizacjach. Ta strona to: Comodo Firewall | Get Best Personal Firewall Software for $29.99 A Year. Jest ona aktualizowana codziennie (no może z wyjątkiem weekendów).

Pozdro

To dość dziwne bo jak do tej pory CIS nigdy jeszcze nie wyświetliło mi konkretnej nazwy szkodnika no może poza jakimś narzędziem do zmiany klucza ,które to fakt potrafiło nazwać ,wszystko inne określa jako niesklasyfikowane malware pomimo,że inne antywirusy i to niewazne czy komercyjne (KAV 2009) czy darmowe (Avira) jasno określają i to nie na podstawie heurystyki z czym mam do czynienia a tak dobry pakiet jak CIS co by nie mówić z wbudowanym ostatnio BO CLEAN twierdzi że nie wie co to jest ,hmmmmno ale cóż nie ma nic na tym świecie doskonałego

Hmm no nie wiem co Ci doradzić :-. Jeśli nazwa malware’u jest dla Ciebie istotna to może odinstaluj moduł antywirusa w CISie i zainstaluj darmową Avirę.

Pozdrawiam

Jeszcze potestuję ,dzięki za wyjaśnienie i Pozdrawiam :slight_smile: