Προβλημα με το Globe troter tns Cosmo :(

Γεια σας καλοι μου φιλοι. Εχω ενα σοβαρο προβλημα.Μια φιλη μου (με εχετε ξαναβοηθησει ως Solong και ως Panayiota :)) εκανε μια συνδεση στην Cosmote,wireless και τις εδωσαν ενα ασυρματο router (?) που δεν συνδεετε μεσω τηλεφωνου αλλα μεσω ασυρματου δυκτιου με καρτα SIM (ελπιζω να εγινα κατανοητη γιατι δεν ξερω και πολλα) λοιπον εκτος του οτι μου απενεργοποιησε απο μονο του τον εποπτη δυκτιου του comodo ενεργοποιησε το windows firewall.Προσπαθησα να απενεργοποιησω το windows firewall kai ενεργοποιησα τον εποπτη δυκτιου αλλα ενω εκανε την συνδεση,δεν μπορουσα να μπω στο internet λογω low connectivity.Εντελει αναγκαστηκα να απεγκαταστησω το Comodo και ετσι μονο δουλεψε.Τωρα θα προσπαθησω να το ξαναεγκαταστησω αλλα δεν νομιζω να κανω τιποτα.Νιωθω ενα κενο χωρις αυτο.Εχει κανεισ ιδεα για το τι λεω και μηπως μπορει να με βοηθησει;

επεστρεψα μαζι με το Comodo μου τωρα (:KWL) δεν ξερω αν εκανα καλα αλλα το περασα μεσα ως trusted application και δειχνει οτι εκανα καλα … Εκανα;

                                                              (M) και ας ειμαι παντρεμενη  (:TNG)