Firewall blokujący znaczną ilość połączeń.

Na wstępie - chyba nic złego przez to blokowanie się nie dzieje, ponieważ prawie wszystko zdaje się działać prawidłowo.
Jednak ilość blokowanych połączeń jest zastanawiająca. Czasami zdarza się po 400-500 dziennie i to bez działania torrentów.
Codziennie rano po włączeniu kompa zawsze wita mnie pytanie zezwól/blokuj… tylko nie pamiętam co dokładnie (protokół UDP). Z przyzwyczajenia blokuję, tylko teraz mnie oświeciło, że to może jakaś aktualizacja.
Zapora działa wg Trybu własnych reguł. Port torrenta to 55770 (TCP/UDP, MAC dowolny).
Gdyby ktoś był skłonny przeglądnąć poniższe zdarzenia zapory (najkrótsza wersja dobowa jaką znalazłem) i stwierdzić, czy nie blokuję czegoś istotnego, to byłbym bardzo zobowiązany. Wtedy też, przy okazji, za informację jak odblokować :wink:

W kreatorze ukrywania portów zapory zablokuj połączenia przychodzące i ukryj porty.

Dzięki. Tylko od czasu tej zmiany w ogóle nic nie blokuje - tak ma być?
A na załączonych screenach nie zablokowało mi nic wartościowego? Chwilę później (po ich wykonaniu) zobaczyłem, że mi zblokowało Google updater’a - jak to odblokować? Można to zrobić z poziomu zdarzeń zapory?

Po zmianie konfiguracji musisz ukryć porty ponownie (kreator ukrywania portów w zakladce firewall).

Tak też zrobiłem i od tej pory ani jednego zablokowanego połączenia…

Korzystając z okazji, że już prawie wszystko śmiga jak za dawnych lat, ostatnia sprawa z firewall’em:
Podłączając telefon do komputera w celu podpięcia go do internetu (przekazywanie internetu z komputera), żeby zaczął się łączyć, to muszę wyłączyć zaporę, bo gdzieś blokuje to połączenie i to bez pytania. Gdzie tego szukać i jak odblokować?

Tak też zrobiłem i od tej pory ani jednego zablokowanego połączenia...

Firewall>Zasady bezpieczenstwa sieci>Reguly globalne

teraz znajdz ta blokujaca i w jej ustawieniach zaznacz haczyk “Raportuj zadzialanie reguly”

pisze z pamieci.

Nie ma czegoś takiego. Najbliżej Reguły zabezpieczeń sieci>Reguły globalne> a tu jest tylko blokowane “Blokuj IP przychodzący - z MAC dowolny do MAC dowolny - protokół dowolny” - można tylko edytować i odblokować, ale chyba nie o to chodzi?

Owszem, edytować:)