Απορια με firefox

Καλησπέρα, είμαι καινούργια με το Comodo και θελοντας να εξερευνησω μερικα πραγματα εκανα το λαθος κ πατησα “Αρνηση” σε ενα απο τα μηνυματα που μου εμφανιζονται κατω δεξια στην οθονη (αφου ειχα πατησει συγκεκριμενα να δω ενα videaki στον firefox) και τωρα διαπιστωνω οτι δε με αφηνει να μπω σε κανενα site μεσω firefox ενω μεσω αλλους browsers γινεται κανονικα.

Πηγα στον Εποπτη Εφαρμογων μεσα απο το Comodo και βλεπω οτι λεει η εφαρμογη firefox αποδοχη τσεκαρισμενο… Τι να κανω? Γενικα μπορω να αλλαξω καποια παλια επιλογη μου? (μην εχοντας πατησει κιολας το “υπενθυμιση της επιλογης μου…”)

Υ.Γ. Εγω νομιζα οτι πατωντας τη συγκεκριμενη αρνηση θα αποτρεψω να συνδεθω με τη σελιδα που βρισκοταν το videaki και οχι με καθε σελιδα μεσω firefox…

Καλησπέρα whitechoco και καλωσήλθες! (:WAV)

Κάνε διπλό κλικ στη tray (στο εικονίδιο του comodo firewall) και θ’ ανοίξει το control panel του.
Πάτα “Επόπτης Εφαρμογών”.
Βλέπεις τους κανόνες του firefox; Υπάρχει κανένας κανόνας που δεν έχει το πράσινο σημαδάκι “Αποδοχή”;
Αν ναι, σβήσε (κάνε κλικ επάνω του και πάτα “Αφαίρεση” (επάνω δεξιά, με το εικονίδιο του κάδου).

Τώρα τι γίνεται; Μπαίνεις κανονικά με firefox;
(Αν θες πιο αναλυτικές οδηγίες, με screenshots,πες μου).

Καλώς ήρθες στο φόρουμ (:HUG),

Αν δεν έχεις επιλέξει την “υπενθυμιση της επιλογης μου…” τότε αρκέι να “κλείσεις” και να “ξαναξεκινήσεις” το πρόγραμμα, στην προκειμένη περίπτωση το firefox. :wink: