Długi czas uruchamiania komputera

System: Windows 8.1, 64 bity
Komputer: Acer Aspire One 756, Intel Celeron 1007U @ 1,50 GHz, 8 GB RAM, HDD 5400 RPM

Zainstalowałem wczoraj Comodo Cloud Antivirus. Spowodowało to bardzo długi proces włączania komputera. Po wciśnięciu power wyświetla się logo Acer, a potem przez bardzo długi czas widoczny jest czarny ekran i słychać jak dysk intensywnie pracuje. Dopiero po długim czasie pojawia się kolorowy ekran z latającymi kropkami logowania do Windowsa.

Przy poprzednich AV jakie miałem zainstalowane nie było takiego problemu. Kilka lat temu, jak używałem CIS, to też występował problem z długim rozruchem komputera.

Czy jest jakiś sposób, żeby rozwiązać problem z długim uruchamianiem?

@Tazik niestety, taka przypadłość jest od kilku miesięcy po wyjściu którejś z wersji CIS. W moim przypadku po tejże aktualizacji jeden system Windows XP stracił gdzieś kartę sieciową i za Chiny ludowe nie idzie jej reaktywować w systemie (pozostaje format). Na innym dysku (również XP) karta sieciowa działa, ale CIS skutecznie spowalnia start systemu do około 3 minut.

CIS podpadł mi ostatnio i to bardzo…

U mnie z CIS nie ma problemu. System startuje błyskawicznie, ale Cloud Antivirus spowalniał zamykanie systemu.
Proponuję jednak CIS zamiast Cloud AV i aktualizację systemu do wersji 10.

Zastosowałem się do porady @omkar i usunąłem CCAV i zainstalowałem CIS. Rozruch systemu następuje już normalnie. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Miejmy nadzieję, że Comodo poprawi CCAV w tej kwestii.

Na Windows 10 nie ma tego problemu.

W Windowsie 10 na niektórych komputerach też mogą wystąpić problemy z CIS, takie jak: błędne działanie wirtualnego pulpitu, czy ciągłe dodawanie plików z listy zaufanych do nierozpoznanych (wersja 11).

PS.
W najnowszej wersji 11.0.0.6710 błędy usunięto.