Comodo vs Rasomware

Witajcie
Mam pytanie co szanowni koledzy sądzą o skuteczności Comodo odnośnie cryptolokerów.

Czy komuś zdarzyło się zakodować dyski z comodo ?

Tomasz

Nie ma takiej możliwości na tę chwilę.
Nieznany plik (ransomware) poddany wirtualizacji nie ma możliwości zakodowania plików.
Wydaje się to obecnie najbardziej skuteczną ochroną.

Comodo posiada bardzo szczelną piaskownicę, ale były już sporadyczne przypadki, gdy wirus potrafił ją obejść lub auto-sandbox nie zadziałał prawidłowo. Do tego dochodzi kwestia włamań hakerów na serwery z zaufanymi aplikacjami oraz ich infekcja.
Dlatego nie należy twierdzić, że nie ma potencjalnego zagrożenia, szczególnie w 64 bitowych systemach Windows. Najbardziej skuteczne jest nieotwieranie podejrzanych plików z niepewnych źródeł lub używanie Linuksa.

Minta używałem do czasu, gdy miałem zainstalować drukarkę 8)

Jeżeli to drukarka HP, to trzeba doinstalować hplip: http://hplipopensource.com/hplip-web/downloads.html
Ja w Windowsie miałem więcej problemów ze sterownikami, nie wspominając o już o mordędze z instalacją kodeków, wtyczek, biura i programów. W Mincie po kilkunastu minutach mam wszystko.

Drukarki Xerox i Brother. Nawet jak ta pierwsza udało mi się po dzikich bojach doprowadzić do używalności, to wiele jej funkcji nie funkcjonowało.

Też cenię minta za preset dobrego softu i sterowników :wink:

Ze sterownikami i aplikacjami, generalnie nie jest wcale tak źle. Gorzej jest z nowszymi grami, ale można zamiast PC z Windowsem, używać do tego konsoli.

:smiley: Normalnie moja sytuacja sprzed kilku godzin. Wymyśliłem sobie Minta zamiast dziurawej niestety już Visty, wszystko pięknie szło do czasu instalacji drukarki Xerox. Nigdy więcej :azn:

Microsoft jest firmą nastawioną na zysk, która świetnie opanowała marketing, a co za tym idzie współpracę z twórcami oprogramowania i sterowników. Szkoda, że za tym nie idzie dbałość o bezpieczeństwo, prywatność, czy niskie obciążenie komputera.

Przed zakupem drukarki można się zorientować czy dobrze współpracuje ona z Linuksem: Drukarki we współczesnych dystrybucjach Linuksa - LinuxPortal.pl

Jeżeli najpierw zakupiliśmy drukarkę, a potem zainstalowali Linuksa i jest problem, to nie musimy całkowicie rezygnować z Linuksa. Można używać go jako głównego, systemu obok Windowsa. Wielu ludzi tak robi.