Comodo TrustConnect. O co chodzi ?

Witam mam pytanie jak działa Comodo TrustConnect. Z tego co wyczytałem na stronie to programik TrustConnect łączy sie połączeniem VPN z serwerem Comodo i wypuszcza mnie do neta.
Wszystkie informacje które ja przerabiam są szyfrowane, czy to czasem nie spowalnia trochę połączenia z internetem. A poza tym i tak na serwerach Comodo wszystko widać jakie strony przeglądam bo wszystko przez nich przechodzi.

Czy dobrze zrozumiałem działanie Comodo TrustConnect?

Sam go używam, jedyny minus,że limit jest do 10GB, później nie wiem co się dzieje ;p. Ja nie zauważyłem spowolnienia. Właściwie to nie korzystam z TrustConnect, chyba,że loguje się na stronę banku etc.(chociaż nie wiem czy to ma sens).Najprawdopodobniej dobrze zrozumiałeś sens TC.

Właśnie jaką mamy gwarancje, że firma Comodo nie grzebie nam w danych po przez TrustConnect.

A po co miała by to robić : D
Płacimy(no my akurat nie ;]) i wymagamy, to na tyle poważna firma,że nie interesuje ją, czy użytkownik z Polski czy innego kraju wchodzi na stronę x.com czy y.com.

Tu jest też mowa o TC.

Dobrze by było, by Comodo jasno określiło jakie dane zbiera i jak długo je przechowuje! Zestawienie programów do VPN z uwzględnieniem “inwigilacji” pod tym linkiem: Everything you need to know about web browsing safety
Poniżej jeszcze link z informacjami po angielsku na temat gromadzonych danych przez Comodo. Jeśli to prawda, to można mieć wątpliwości co do bezpieczeństwa tej usługi! http://bestvpnreviews.com/vpn-reviews/comodo-trustconnect-vpn-review Trzeba kliknąć zakładkę Full Review i “zjechać” na dół do punktu Privacy.