Comodo nie wykrywa wirusa na pendrivie ?

Witam, otóż miałem zainstalowaną avirę jak tylko włożyłem pendrive do kompa od razu wyskoczył komunikat że mam na nim wirusa… po zainstalowaniu Comodo i włożeniu do kompa Pendriva nic mi nie wyskakuje żaden komunikat ? czemu tak jest a wirus sobie siedzi i o niczym nawet niewiem… dopiero gdy dam mu za zadanie przeskanować ręcznie to znajduje na nim wirusa a tak to cichosza… :confused:

Myślę, że przyczyna jest bardzo prosta … Twój wirus po podłączeniu nośnika nic nie robi… pewnie nie masz ustawionego autorun dla tego wirusa i w tym przyczyna, gdybyś go włączył pewnie CIS by go od razu wyłapał.

Jak chcesz możesz też ustawić inny niż masz profil skanera np. Przy dostępie … może wtedy wykryje od razu.

CIS stosuje pewne techniki optymalizujące, ale wirus ten będzie wykryty:

  • gdy go uruchomisz,
  • gdy zmienisz ustawienia skanera
    przy dostępie",
  • gdby autorun był aktywny i byś otworzył pendrive to zanim wirus załadowałby się do pamięci Comodo by go wykrył.

Dodatkowo: Każdy nośnik wymienny traktowany jest przez Comodo jako niezaufany, zmiana pliku autorun jest blokowana, podobnie jak inne akcje charakterystyczne dla tego typu zagrożeń.

chodzi mi o to że plik autorun.inf na pendrivie jest zarażony i gdy włoże pendriwa otwiera mi się autostart avira automatycznie blokowała to i wykrywała wirusa natomiast comodo jak by nigdy nic… automatycznie po włożeniu pendriva wyskakuje mi autostart tego pendriva i comodo nawet nie krzyknie ze tam jest wirus… czy tak ma byc bo to niegroźne jest ?

Jeśli nie krzyczy to znaczy, że nic nie jest ładowane do pamięci.

Jak masz ustawiony Defense + ?

Defense + mam ustawiony na tryb bezpieczny wszystkie ustawienia standardowe nic nie ruszałem…

No to OK, nie musisz się niczego obawiać :wink: