Comodo nie lubi opery

Witam, używam comodo i opery. Gdzieś od czwartku mam taki problem, że gdy odpalam Operę to cały system się zawiesza, lecz przeglądarka działa normalnie. Po wyłączeniu przeglądarki wszystko wraca do normy.
Help

Ps. Mój pierwszy post na forum więc witam was :slight_smile:

mi poradzono w sobote deinstalację, teraz używam Comodo Browser,niezła…

Hmm… Mam CIS, mam Operę, i żadnych problemów systemem. Więc ja się z problemem nie spotkałem.

Też jak używałem Opery nie miałem problemu z systemem.
Ustaw firewalla w tryb nauki, tak samo Defense + i zobacz czy coś się zmieni. U ustawieniach firewalla i Defense + zaznacz “utwórz reguły dla bezpiecznych aplikacji”. Może coś się blokuje :).

Czasem tak jest, że każdy program potrafi niespodziewanie przestać działać. Dobrym rozwiązaniem jest codziennie tworzyć punkt przywracania systemu i wtedy zawsze można cofnąć się do tego dnia, w którym wszystko dobrze działało. Można używać systemowego programu do tworzenia kopii albo CTM. CTM robi zdjęcie całego systemu i dokumentów. Systemowy tylko programów. To takie rozwiązanie na przyszłość. A na teraz to myślę, że można zacząć od czyszczenia systemu, jeśli to nie pomoże to odinstalowanie i ponowne zainstalowanie (najpierw Opery) jeśli to nie pomoże to i ponowna instalacja CIS. Od czego zacząć aby się nie narobić? Być może przed instalacją trzeba będzie usunąć pozostałości po programie także z rejestru i ukrytych folderów.

Niby usuwałem opere i cis czyściłęm rejest i ukryte pliki systemowe.
A gdzie włączyć ponowne tryb nauki dla defens i firewalla? Aby uczył się od podstaw.

Najszybciej - prawoklik na ikonce CIS w trayu → Firewall/Defense+ → Tryb nauki.