Comodo ITSM - nie można trwale zmienić opcji na końcówce w Security Client

Obecnie testujemy oprogramowanie Comodo ITSM, a na końcówkach Comodo Security Client.

Obecnie zauważyłem dość poważny problem, częściowo domyślam się czym jest on spowodowany, ale napiszę.

Jak zmieniam opcje na końcówce z systemem Windows (np. język z angielskiego na polski, wyłączam jakiś składnik ochrony, zmieniam opcje w sekcji Cointainment),
to za parę chwil, opcje te wracają do tych przed zmianą. Czyli język angielski itd.

Aplikacje Comodo Security Client instalowałem za pomocą konsoli ITSM (Instal Packages), więc załączał się do tej instalacji także profil konfiguracyjny (nie tworzyłem swojego, został wybrany domyślny z Comodo).

I tutaj pytanie, czy te objawy oznaczają, że opcji na końcówce nie mogę zmienić (bo i tak wrócą do tych z profilu). I muszę zmienić je w profilu w konsoli i zostaną one wtedy przeniesione na końcówkę ???

Comodo Client - Security zainstalowany z konsoli ITSM opiera się o profil zastosowany w konsoli. Jest dokładnie tak jak Pan pisze, by wprowadzić zmiany w Comodo na stacjach należy edytować profil z którym pracują. Standardowo jest to profil optymalny producenta i nie można go edytować. By to zrobić, najlepiej skopiować profil producenta i swój skopiowany ustawić jako domyślny. Comodo na stacjach automatycznie przełączy się na profil domyślny.

Tak utworzony profil jest już edytowalny i w nim może Pan wprowadzić wszelkie zmiany dla Comodo Client - Security. Jeśli wprowadzi Pan zmiany na stacji końcowej w ustawieniach zaawansowanych Comodo to zostaną przywrócone do tych z profilu. Jest to normalne.