COMODO Internet Security Premium 5 (2011).

Trwają prace nad nową wersją COMODO Internet Security Premium 5 (2011). Oprócz nowego wyglądu, wprowadzono dodatkowo w Defense+ analizę behawioralną ze skanem niezweryfikowanych plików w chmurze a także cloud w skanowaniu ręcznym i spyware skan w antywirusie oraz tryb gry (Game Mode) w trayu. W nowej wersji nie ma już opcji niedodania aplikacji do piaskownicy w trayu, tylko opcja “Zobacz wszystko”, która kieruje nas do niezweryfikowanych plików, z których zaawansowani userzy, mogą przenieść czysty program do bezpiecznych plików, wydobywając go w ten sposób z automatycznego sandboxa.

Download COMODO Internet Security 5.0.157302.1066 BETA Released:
https://forums.comodo.com/beta-corner-cis/comodo-internet-security-501573021066-beta-released-t60016.0.html

Testuję tę Betę dopiero od wczoraj. Jak na razie pracuje stabilnie i nie mam z nią żadnych poważnych problemów.

Gdy wydano pierwszą wersję, było kilka bugów, ale teraz jest OK. Zasugerowałem im nawet, aby zmienić wygląd alertów AV. Wdł mnie dobrze by było,żeby były większe.Wtedy będą czytelniejsze i nie będzie ucinać informacji ;].

Pakiet jest rozwijany w bardzo interesujący sposób. Mnie brakuje jednak opcji instalacyjnej do wyboru, dla zaawansowanych i niezaawansowanych użytkowników, wygodnego opróżniania piaskownicy oraz możliwości otwierania w niej aplikacji z prawoklku na skróty i lepszego dostosowania sandboxa dla przeglądarek internetowych (Opera, Firefox). Nie znam za bardzo angielskiego więc nie podyskutuję z twórcami CIS :slight_smile:

Opcja instalacyjna, czyli? Że ma się pytać zanim wpakuje do piaskownicy instalator? :stuck_out_tongue: Aplikacje można dodać do piaskownicy z prawokliku.

Używałeś kiedykolwiek Sandboxie? Klikasz na skrót programu na pulpicie i wtedy program uruchamiany jest w piaskownicy. Umożliwia to uruchamianie programów w sandboxie lub poza nim. W CIS trzeba wejść do folderu z programem i uruchomić PPM lub dodać soft do piaskownicy w opcjach. Z prawoklku można uruchamiać także instalatory.

Filmik z testem CIS 5: COMODO Internet Security 5 beta p1 - YouTube

Jest nowa wersja: COMODO Internet Security 5.0.158836.1079.

na chwile obecna żadnych problemów

Jak wygląda sytuacja z tłumaczeniem CIS 5

Przyłączam się do pytania: jak wygląda sprawa z tłumaczeniem. Czy orientuje się ktoś kiedy mniej więcej możemy spodziewać się finalnej wersji 5-tki… ?

Takie pytania padają na anglojęzycznym forum… odpowiedź jest krótka - “gdy skończymy”. Melih(dla niewiedzących) mówi,że wersja finalna ma być zapięta na ostatni guzik i nie ma być żadnych błędów.

Wychodzi wersja RC, czyli do wydania finalnej coraz bliżej:

https://forums.comodo.com/beta-corner-cis/comodo-internet-security-501596341091-rc-released-t60637.0.html

Ta wersja RC sprawuję się już znacznie lepiej. Przede wszystkim piaskownica nie dodaje sterowników oraz znanych aplikacji a cały pakiet jest sprawny i szybki.

A ludzie i tak płaczą : Comodo Internet Security 12.2.2.8012 - dobreprogramy
Spójrz tylko na komentarze.
Dokonali zmiany wizualnej - zmiana ikonki tarczy w oknie głównym w zależności od sytuacji(to ta z najdrobniejszych zmian jakie mogę wymienić, i co więcej - pokazać)


http://www.bankfotek.pl/thumb/737726.jpeg


http://www.bankfotek.pl/thumb/737728.jpeg


http://www.bankfotek.pl/thumb/737727.jpeg

Właśnie przed chwilą D+ dodał uTorrenta do piaskownicy podczas aktualizacji :slight_smile:
Nie ma idealnych programów a tym bardziej jeżeli są intensywnie rozwijane oraz innowacyjne. Z pewnością CIS nie jest pakietem dla laików a już na pewno na wyższych poziomach ochrony z piaskownicą.

Czy pracuje ktoś na spolszczeniem CIS 5 ???

Pewnie Breen tłumaczy ;).

Jest już Comodo Internet Security 5.0.162051.1126 RC3:

Przed chwileczkę zaktualizowałem COMODO do finalnej wersji …1135 i niestety nie doczekaliśmy się dodatkowego spolszczenia tego pakiety… szkoda… bo było mnóstwo czasu !!! :frowning:

Spolszczeniem nie zajmuje się COMODO tylko polska społeczność internetowa, więc bez paniki.

No to się doczekaliśmy :slight_smile:

Wersja stabilna Comodo Internet Security 2011.

https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/comodo-internet-security-501626361135-released-t61661.0.html

Produkt będzie aktualizowany, dodawane będą różne moduły, ulepszenia, itd. :slight_smile: