Comodo Internet Security 5.x (röviden CIS)

Hali!

Az normális, hogy a tűzfal verziószáma kisebb mint a legfrisebbnek a verziója? Pl nekem 5.0.1 és nem 5.0.3. Rámegyek a frissítésre és mondja naprakész az enyém.

Sziasztok!
A CIS legutóbbi frissítése óta a következő jelenséggel találkoztam.
Bizonyos időközönként a cmdagent.exe felzabálja az összes szabad memóriát (akár 600 MB-ot is) és teljesen lefoglalja a winchestert. A CPU-t nem terheli le 100%-osan, csak 40-70%-ig. Amikor végzett, akkor felszabadul a memória és újra helyreáll a rend. Találkozott valaki ezzel? Mi ez?

WinXP, 1GB RAM, CIS 5.3

nekem is ezt csinálja de mindig ugyanazokkal a programokkal, nem értem kb 4-5 perc amíg magához tér a gép
azt olvastam valahol,hogy a windows beépített tűzfalát kell kikapcsolni, ha esetleg úgymaradt, próba szerencse

nekem szintén win xp-n van 3 gb memória, 2x4800 amd, nvidia 9600gt szerintem nem hardware függő

Nálam is ezek a problémák jelentkeztek. A két merevlemezből azt amelyiken a rendszer van folyamatosan 100%-on terheli, viszont a cpu-t nem.
Egyszerűen nem értem mi történt, újratelepítettem a rendszert és az új OS-en a cmdagent teljesen megbolondult. Előtte meg semmilyen gondja nem volt, hardverváltozás nem történt
Egyedüli megoldás az volt,hogy teljesen kikapcsoltam a vírusírtót, így most csak a tűzfal és a defense+ üzemel

Ha az segít, tudok küldeni egy Windows Performance Toolkit-tel készült trace fáljt,amin megvizsgálható a cmdagent.exe “ténykedése”

5.5-ös kiadásnál most nincs ilyen jellegű problémám. Ha totális a működési zavar - tehát pár percen belül sem csillapodik a zabálás -, akkor javaslom a szolgáltatás letiltását:

  1. start
  2. futtatás…
  3. services.msc
  4. Comodo agent letiltása és újraindítás (a szolgáltatás simán nem leállítható, újraindítás után már nem fog elindulni).

CIS kérdések és válaszok.

Aktuális kiadási megjegyzések: itt (angol)
Biztonsági teszt eredmények:

Sziasztok a kérdésem okozhat a Comodo DNS olyan hibát amitől bizonyos oldalak nem nyilnak meg?
pl: https://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/WSPhoneSearchCmd?langId=-11&krypto=m2u24g5uF0oetzi8qCeqgKNuvEaK2wMC7yZTDNIPin60gf2ogk3fdA%3D%3D
Vagy a Miskolci Megyei Kórház : https://www.bazmkorhaz.hu/
Idegesitő és már mérgemben töröltem a Comodo Dragont és kitöröltem minden gépemről és ha nagyon felhuzom magam megy a kukába a többi chrome alapu kaksi gagyi is.
Bocsánat a IE és a FF tökéletesen kezeli ezeket a linkekt.

Köszi a választ

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy nem enged telepíteni még egy nyomorult egér vezérlő programot sem. (comodo 6.2.282872.2847)
A korábbi verziókkal SOHA nem volt ilyen probléma.
Valaki legyen szives és segítsen, mit tegyek hogy legalább lássam, ha csinál valamit ez a …