Comodo firewall

Witajcie, używam windowsa 7 64 bit i zainstalowałem comodo internet security również wersja 64 bity.
Wszystko ładnie się zainstalowało, bez żadnych problemów… “tylko” jedna rzecz mnie niepokoi.
Chciałem sprawdzić, czy mój firewall spełnia swoje zadanie i zablokowałem cały ruch sieciowy… no i cóż… wszystkie programy łączą się dalej, przeglądarka bez zarzutu… Podobnie reguły… niby firewall jest, ale… nie działa… Może znacie przyczynę. Pozdrawiam.
Aaa i jeszcze ciekawa rzecz… nie wyświetla mi żadnych aktywnych połączeń… mimo przeglądarki np…
A w panelu sterowania niby z jednej strony wykrywa comodo firewall, a z drugiej mam możliwość zmian konfiguracji systemowej zapory, czego nie miałem np. przy McAfee, bo były zablokowane przez McAfee… takie tam ciekawostki :slight_smile:

dziwne, może odinstalluj cis i zainstaluj ponownie po czym zresetuj komputer i zablokuj cały ruch sieciowy (na domyślnych ustawieniach) i sprawdź ponownie.
uruchom TaskManager i powiedz jakie masz uruchomione procesy.

Tak więc wszystko odinstalowałem i zainstalowałem, mam ustawione blokuj cały ruch sieciowy, i… piszę tego posta… mam aktywne 2 procesy comodo… cmdagent.exe i cfp.exe

chodziło mi o wszystkie procesy które są uruchomione.
A podczas instalacji nie wyskoczył jakiś error ? czy instalacja zakończyła się sukcesem?
zainstalowałem w7 64b i cis, wszystko działa poprawnie.
Podaj linka z którego pobrałeś instalator cis.
masz może zainstalowane jakieś oprogramowanie antywirusowe czy inny firewall lub vpn itd ?

Może tak… log z hijackthis…

Podczas instalacji nie było żadnych problemów… zakończona sukcesem…

Instalator pobrałem z oficjalnej strony

Nie mam innego antywira, ani firewalla… jednak zastanowiła mnie jedna rzecz z vpn…
Korzystałem jakiś czas temu z Hotspot shield, troche z Comodo trustconnect, ale odinstalowałem wszystko.
Po jakimś czasie, znów chciałem wejść na jakąś stronę dostępną dla USA i już hotspot po ponownej instalacji nie chciał działać… Podobnie trust connect, jakiś błąd w sterowniku Tap-win32
Dałem sobie spokój… Ale może to jakoś powiązane jest wszystko. Pozdrawiam :slight_smile:

ale pobrałeś wersje na 64 bits?
w logu z HT masz nieźle pomieszane, w autostarcie nie ma comodo, nawet nie został uruchomiony, pozatym masz pozostałości po mcafe, widze ze masz programy z 86,

O18 - Protocol: dssrequest - {5513F07E-936B-4E52-9B00-067394E91CC5} - c:\PROGRA~2\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll
O18 - Protocol: sacore - {5513F07E-936B-4E52-9B00-067394E91CC5} - c:\PROGRA~2\mcafee\SITEAD~1\mcieplg.dll
O23 - Service: McAfee SiteAdvisor Service - McAfee, Inc. - c:\PROGRA~2\mcafee\SITEAD~1\McSACore.exe

pozatym look at this:

O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)


Pierw przeskanuj sobie system tym: https://www.arcabit.pl/skaner_on_line
nie musisz nic instalować.
Zainstaluj sobie też to; http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninstaller,Program,Windows,12741.html
i rejestry czyść.

Wszystkim tylko nie arcabitem :wink:

Tutaj nie chodzi o Skuteczność, kiedyś testowałem wirusa czy tam malware który blokował mi możliwość zainstalowania antywirusa lub po zainstalowaniu antywirus nie działał, a arca nie instaluje się tylko pobiera baze danych o wirusach z neta i odrazu zaczyna skanować system, zobacz na jego log, nigdzie nie widać cis prócz tego wpisu:

O23 - Service: COMODO Internet Security Helper Service (cmdAgent) - COMODO - C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cmdagent.exe

który uruchamia się jaku Usługa/servis. a gdzie jest cfp.exe który startuje z logon.

Zobacz jaki system posiada kuszer i nie dziw się, że log tak wygląda.

Masz racje !ot!

64 testowałem tylko na VMware Virtualization.
też zastanawiam się nad instalacją tego systemu :confused:
ale nie jestem do końca przekonany.