Comodo Firewall in Turkish

Discussion about Turkish translation

Turkcelestirmeye yardim etmek isteyenler lutfen bana email adresini iceren bir mesaj gondersin. Email adresinize gerekli dosyalari gonderecegim.

Egemen

Egemen, Turkce bildiginiz halde niye bu atesduvarini kendiniz Turkceye cevirmiyorsunuz?
…lol…

cunku Egemen dunyanin en ileri firewall unu yazmakla mesgul :wink:
Edudez, sen niye yardim etmiyorsun?

Melih

Gerekli dosyalar yollanmadığına göre egemen bey çeviyor olmalı :=)

Melih Bey,
I need to create a rule for Winsshd(Bitvise.com) (port 22) server running on my XP Pro box . Also I need to enable Windows Remote Desktop Connection.
Any help on his issue?
Firewall needs a little bit of extra functions. I used to use KerioPersonalFirewall and was very,very happy.
But CPF looks very promising. I am still trying to get familiar with it.

Melih bey gercekten cok buyuk bir mission un altina girmis. Cunku piyasada bulunan software based personal firewallar icinde perfect bir yazilim yok. Butun hepsinin negative veya positive options lari var.
Bunlarin hepsini bir arada toplamis bir urun olarak umarim CPF piyasaya cikar.
Yukaridaki isteklerimi cevaplayabilirseniz sevinirim…
edudez (USA , 2006)

See screenshot below:-

:slight_smile:

Edit: Please move to Help if need be.

[attachment deleted by admin]

Melih,
I live in the USA.
Turkce klavye ve karakterlerini kullanmiyorum. Turkce application hic kullanmadim including Windows OS Turkish… Turkce tabirleri bilemiyorum.

That was a joke from the begining.

Thank you but that did not work…
I still can not connect via remote desktop connection

Bu başlığa Türkiye dışında yaşayan Türklerin bir kere dahi olsa ziyaret edeceğini düşünerek bu fırsattan istifade etmek istiyorum. :smiley:

Burayı ziyaret edecek arkadaşlarımızı ;

Türkçe Comodo Destek Forumuna

Ve bu destek forumunu içerisinde bulunduran tek Türkçe Bilgi Güvenliği Forumu’na davet etmek istiyorum

Sevgiler ve saygılar… :slight_smile:

Türkçe versiyonu sabırsızlıkla bekliyoruz (L)

You would still need to create application rules for these ports. The mentioned network rule would allow any traffic through ports 22 and 3389. After allowing these ports, you should then be prompted via an application rule. If your connections are being blocked at the network monitor, then change from “destination” to “source” (I’m never sure which is the local point ???).

:slight_smile:

I will try it.
Thnx

Arkadaşlar, sanırım konuya biraz geç kaldım ama gerek duyulursa çeviri işinde bende gönüllüyüm…

İletişim için: bencesur@gmail.com yada cesur@forumcesur.com

Selam @egemen ve @melih

Bende turkceleştirme calısmalarına katılmak istiyorum
İletişim için
drazyonline[et]gmail[.]com
Tessekurler
(CLY)

http://doctus.net/member.php?u=1480

Sayın Melih Bey;

Öncelikle böyle kaliteli bir güvenlik duvarını insanlığa sunduğunuz için sizleri tebrik ediyorum.Sizin bir Türk olmanızda ayrı bir gurur veriyor insana.

1 yıl önce comodo firewall ve boclean kullanmaya başladım ve o günden beri bilgisayarıma format atmadım.

Birde Comodo 3’ün Türkçesi çıktımı diye hergün siteye bakıyorum.Mümkünse bir tarih verebilirmisiniz bunun için? İyi çalışmalar efendim.

Merhaba Lale

Tesekkurler desteginiz icin.

Insallah bu ay sonu Multi-Language kapasitesini koyacaz. Ondan sonra bize gonullu insanlar lazimki Turkceye cevirelim diye.

tesekkurler

Melih

Bu güzel haber için teşekkür ederim ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Herhangi bir yazılım ne kadar fazla dile çevrilirse kullanıcı sayısı ve populerliğide okadar artacaktır.Comodo Group’da ismini güvenlik alanında hafızalara tamamen yerleştirmek istiyorsa(yazılımlarının ücretsiz olmasının sebebide bu) daha fazla dil desteğiyle yazılımlarını çıkartmak zorundadır.Dünyada Türkçe konuşan (Ana dili)/bilen kişi sayısının çokluğunu düşünürsek (siyasi değil ticari düşünün)kesinlikle öncelikli diller arasında olmalıdır diye düşünüyorum.

Türkçeleştirme çalışmalarında yardımcı olmak isterim.
Daha önce başka yazılımlar içinde Türkçeleştirme çalışmalarım olmuştu …

(L)