Comodo Firewall in Czech

Mám zájem pomoct s překladem tohoto super firewallu (CLY)
Kontakt: zikmund.petr(at)gmail.com

koukam ze se na ten preklad do cestiny nejak zapomelo ne ? nebo uz neni zajem to prelozit ? … neb stale je podle beta testu stale nedodelana :frowning: tak co stim bude ?
jestli to nechcete dodelat poslete te mi co uz mate … ja to trosku popostrcim o kus dal

Na překlad se nezapomnělo, jenom není co a jak překládat. Pro 2.4 by muselo překlad vydat Comodo (překlad ode mě už mají), protože musí být digitálně podepsaný a jak sem tu psal, pro 2.4 žádné další jazyky vydávat nebudou.

Pokud jde o překlad verze 3, tak pořád ještě není známo jakým způsobem bude překlad probíhat a nejsou k dispozici ani žádné informace ani potřebné nástroje. Měly by být dostupné až po vydání finální verze (plánovaná na říjen, ale divil bych se, kdyby to dodrželi, spíš to bude listopad nebo prosinec), moc se mi to nelíbí, protože to překlad oproti anglické verzi dost zdrží, ale nedá se s tím nic dělat. Jinak 3 je v porovnání s 2.4 tak rozdílná, že ten původní překlad můžu vpodstatě zahodit a začít odznova.

ups >:(
tak to je vec … zacit cele odznova … no budu drzet pesti at se zadari :wink:

Zdravím, jakou formou je překlad udělaný? Šla by s ním “počeš■■■” už nainstalovaná anglická verze 2.4? Pokud ano, tak bych to uvítal a určitě nejen já ke stažení… Díky za info.

Překlad byl dělaný pomocí textových souborů, z těch ale potom v Comodu museli vyextrahovat potřebné řetězce a udělat z nich digitálně podepsané jazykové DLL soubory. Vzhledem k tomu, že ve 2.4 byly 3/4 všech textů na obrázcích [tim myslim obrázek pro každý tlačítko x 3 (normální/aktivní/stisknutý) - chtěl bych vidět toho blba co to vymyslel, je to taky hlavní důvod proč 2.4 žere tolik paměti], tak ten převod asi nebyl nic jednoduchýho, proto se asi taky vykašlali na vydávání dalších jazyků a pro 3 vymýšlej novej způsob překladu.

Tak se mě zdá že zde něco nesouhlasí Nechci tě podrážet ale nová verze comoda a překlad nikde
podle toho co stačím vysledovat tak přibyla v hlavním okně jedna položka co se týká obrázků jsou stejný nechceš už to konečně radši přenechat Trasmanoj nebo někomu jinýmu z češtinářu…
zatím jsou jen samý sliby ???

Já bych spíš řek, že by si se měl naučit číst, důvod proč překlad není už sem tu dostatečně vysvětlil - Comodo už se na další překlady pro 2.4 prostě vykašlalo a nebudou, tečka. S překladem pro 3 se začne až poté, co budou k dispozici nástroje pro překlad (ne, Resource Hacker/Restorator/eXeScope/…doplň svůj oblíbený resource editor… opravdu použít nejdou), tzn. až po vydání první stabilní verze.

Za tu verzi se omlouvám ale proč přibyli další jazyky? S angl verzí 15?
Hacker/Restorator/eXeScope/… použít jdou mimo hlavního souboru který je zaheslován
Bohužel musí být digitalně podepsány.a souhlasit CRC v podpisu hlavního takže použít nejdou jen z tohoto důvodu!

Cáfra, Comodo se teda nemá zrovna nejukázkovjší přístup k překladům, které mohou být u takovýchto programů životně důležité No přeji hodně štěstí s překladem a doufám, že se to někdy podaří… :SMLR

Takze, panove, je venku trojka.
Jak jsme na tom s prekladanim?
Mam se do neceho pustit?

Take rad pomuzu s prekladem CF 3, existuje specialni sw, nebo neco takovyho?
Reknete jak a red prispeju svoji troskou do mlyna…

(L)

tak co se deje ? s tou cestinou ? ze by se comodo na to vysralo ? opet ? (:AGY)
mame tu stabil ver. 3.0.13.268 a stale slibovana cestina nikdy >:(

To snad trochu přeháníš, ne? CPF v3 je venku 2 dni, utilitka k překládání, pokud vím, ještě nebyla vydaná a Ty už křičíš, kde je čeština.

Tak todle dělat ostudu na mezinarodním foru ses zbláznil
Pokud potřebuješ návod tak na tom se pracuje ale není to lehké podívej se sem http://viry.cz/forum/viewtopic.php?t=49027
Každý kdo s návodem pomuže je vítán

panove co jsem rekl za tim si stojim a zadny stud za muj projev v zadnem pripade nestydim! pokud vim tak pro ver.2 cestina byla hotova ale comodo nemelo zajem ji zaradit … o trojce tu nekdo rikal ze je HOTOVA a ze to lezi pouze jen na comodo az ji tam nanda … comodo jako firewola si povazuju ale potrebuju aby byl konecne v cestine abych ho mohl nasadit svejm znamejm … comodo si asi neuvedumuje ale spis je jim to jedno ze pokud nebude multilang tak zbytecne prichazi o uzivatele ! amen

A ráčil sis všimnout že je jaksi jiné a že se musí vše překládat znova a to nebude možné dřív dokud nebude určeno čím a jak se bude překládat pokud chceš pomoc stahni si comodo vykopíruj si nápovědu a mužeš začít s překladem nápovědy a tím i pomoc protože ta by byla taky vhodná přeložit (:WIN)

Ahoj, pročítal jsem si vlákno překladu a chtěl bych se zeptat, jestli můžu nějak pomoct. Třeba s překladem nápovědy, jestli ještě není, jak psal Carli. Před pár dny jsem napsal i khagaroth-ovi PM, ten mi ale ještě neodpověděl, tak píšu s nabídkou pomoci i tady.
Chtěl bych ale podotknout, že nejsem žádný profík, ale podle nicku student, který má chuť pomoct s překladem (a trochu si tak i procvičit AJ).

Gymplák

Díky za pomoc najdeš vše co je zatím přeloženo na http://viry.cz/forum/viewtopic.php?t=49027
Piš SZ domluvíme se sou teď vánoce a tak se věnuji rodině takže nic moc to nepokročílo
Poslední verze nápovědy
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/29940/cfp.zip_3.09MB.html

Tak je konec ledna tak jak jste na tom pánové ?
Chápu, že to není otázka jednoho dopoledne, ale celkem by mě zajímalo jestli už ce třeba blížíte do finále nebo to ještě nějaký čas potrvá. :wink: