Comodo Firewall dziwne alerty podczas wyłączania komputera

Witam

Od ok. 1,5 roku posiadam laptop z systemem Win8 64bit z zainstalowanym firewallem Comodo ver. 8.1.0 Przez ostatenie kilka miesięcy oprócz aktualizacji systemu i programów ochronnych, nie instalowałem żadnych aplikacji w komputerze. Tymczasem w lutym zacząłem obserwować dziwne zachowanie Comodo podczas zamykania systemu. Poniżej screeny z dziennika zdarzeń:

Moduł antymalware (Defense +) generuje ostrzeżenie o próbie modyfikacji przez aplikację SYSTEM plików/folderów :

C:\Windows\system32\WDI\LogFiles\SecondaryLogonCKCL.etl
C:\Windows\system32\WDI\LogFiles\ShutdownCKCL.etl

Problem w tym, że dzieje się to po kliknięciu przycisku zamknij system, kiedy monit pokazuje się przez ułamek sekundy i laptop wyłącza się. Ma to miejsce przy każdym zamykaniu sytemu, tak jak by to działało w pętli. Oczywiście jest to irytujące bo nie można tego dodać do żadnych reguł w Comodo. Jednak mnie bardziej przejmuje, brak świadomości co jest przyczyną nietypowego zachowania systemu. sprawdzałem kilkakrotnie system pod kątem infekcji, ale programy Malwarebytes i Nod32 nic nie wykryły.

Próbowałem przywrócić ustawienia systemu za pomocą wbudowanej funkcji RESTORE, jednak nie udało mi się to bo występuje za każdym razem komunikat dysk może być uszkodzony (błąd 0x81000204).

Próbowałem również narzędzia Chkdsk / R jednak nie zadziałało bo pojawił się komunikat, że volumin jest używany przez inny proces i nie można wykonać operacji.

Nie wiem już co o tym myśleć. Nie chciałbym utracić systemu i danych w razie awarii. Pomóżcie!

https://forums.comodo.com/defense-sandbox-help-cis-b136.0/-t70891.0.html

Ten windows uruchamia się, czy nie?

Dlatego dobrze używać wirtualizacji systemu w CIS i wtedy z reguły nie ma problemu. Jak system się nie uruchamia to trzeb dysk do innego podczepić i naprać problem.