COMODO ANTIVIRUS

SzIasztok !!!
Az lenne a kérdésem, hogy aki használja a Comod Antivirust az ide irja le a tapasztalatát Vele, meg a kérdéseit…

Nekem egyböl lenne is egy…A Karanténnal kapcsolatban…Hol tárolja pontosan a karantéba helyezett fájlokat a gépen az Antivirus ??? Miért nem lehet külön könyvtárat kiválasztani a Karanténnak ?? Más antivirusnál láttam, hogy meg lehet határozni a Karantén helyét …

Egyéb kérdésem még az lenne hogy aki használja az Antivirust milyen beállításokkal használja…a heusrisztikát a valós idejü védelemnél a kézi keresésnél stb

Tisztelettel Jenei László

Szia!

Karanténozza, de biztonsági okokból (ennek konkrét mibenlétéig nem olvastam még utána) nem látható. Kereső FAQ szerintem tartalmazza a választ a láthatóvá tételhez. Itt (szerk.: bocs, ez másféle típusra válasz :).

Arki

Köszi majd keresgélek és utánanézek…
Annyi lenne a kérdésem még Ki milyen beállításokkal használja az Antivirust ?? Feltéve ha ezt használja valaki.:smiley:
ÉN így

Valós idejü vizsgálat : Állapottartó
Memória vizsgálata Induláskor
Heurisztikus Védelem : Alacsony

Kézi Vizsgélat
Memória Vizsgálat induláskor
Heurisztikus Védelem : Közepes
Archív fájlok vizsgálata…

Én pedig így:


http://hdd.extra.hu/rappelz/images/vss.jpg

Megjelent a CIS 3.11 -es frissítése ami jórészt AV javításokat tartalmaz

IMPROVED! Memory scanner now includes more advanced techniques to detect viruses in memory
FIXED! AV consumes huge memory while scanning some compressed files
FIXED! AV reports incorrent archive names under some circumstances
FIXED! AV causes freezes in 64 bit operating systems under certain conditions
FIXED! AV crashes while scanning certain packed files
FIXED! Some windows updates can not be installed while CIS is installed

32 bites

http://download.comodo.com/cis/download/setups/CIS_Setup_3.11.108364.552_XP_Vista_x32.exe

64 bites

http://download.comodo.com/cis/download/setups/CIS_Setup_3.11.108364.552_XP_Vista_x64.exe

Sziasztok !! az lenne a kérdésem, hogy a 3.11 -es frissitéssel az uodate lassusága szerintetek ki lett javítva vagy új telepítésnél még mindig lesátorozik 30 % nál egy jó hosszú idöre ??? vagy ez csak a 4-es verzióban lesz javítva…
Azt olvastam, hogy a 3.11-es az update-el együtt is csak 140 mb körül van míg a 3.10-es meg 180 mb tehát zsugorodott egy kicsit az AV rész, de erröl nem írtak semmit…
A Válaszokat elöre is köszönöm
Tisztelettel Jenei László

Üdv!

Sátorozik, mert a telepítés eltart egy ideig. A 4-esben lehet, hogy másképp lesz…
Azért lett kisebb a telepítő, mert az adatbázist kivették belőle, ráadásul az új, familiáris adatbázis formátum miatt már kevesebb szignatúrát tartalmaz és csökkent a mérete is.

A C.I.S 4 ben debüteló új antivírusfunkciókról lehet már tudni valamit ezeken kivül ???

  • Brand new GUI. - Ez Milyen lesz ???
  • Time Machine - Erröl már volt szó máshol nagyjából az apple time machinjára hasonló dolog lesz
  • Behavior Blocker/Analysis
  • Sandboxing.

Az elsö béta igaz, hogy valamikor karácsony tájékán érkezik ???

Tisztelettel Jenei László

Üdv!

A felhasználói felület olyasmi lesz, mint a 2-es COB-é és CSC-é.
A többi, mint írtad:lesz rendszer helyreállítás, viselkedés alapú blokkoló és onlájn elemzés a CIMA segítségével, virtualizáció…
Elvileg év végén jön az első béta, de hogy konkrétan mikor, senki sem tudja.

We are expecting a beta release of v4 late December. So I guess there will be no more bug fixes in the 3.1x branch unless stated otherwise by Comodo staff.

Jól értelmezem, hogy December Végén jön a V4 béta és a 3.12-es C:I:S: az uccsó a 3-as szériából ???

Tisztelettel : Jenei László

Jól, elvileg addig már nem lesz újabb kiadás.