Comodo a drukarka sieciowa HP

Witam serdecznie,
piszę z prośbą o podpowiedź. Kupiłem drukarkę HP 6500, podłączyłem ją poprzez WiFi, natomiast mam problem ze skonfigurowaniem Comodo, abym mógł z niej korzystać. Gdy wyłączam Comodo, nie ma problemu komunikuje się doskonale, po włączeniu - nie.
Prośba o informacje (najlepiej szczegółowe na ten temat). W przypadku AVG HP pokusiło się o dokładne rozpisanie oraz wizualizację, a w przypadku Comodo nie - piszą tylko, że to program z którym produkty HP powinny działać prawidłowo (http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c02260891).
Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrawiam,
Tomek

Comodo informuje o wszystkich połączeniach wychodzących i przychodzących. Włącz zapisywanie zdarzeń w dzienniku. Nawiąż połączenie z drukarką i czytaj pojawiające się komunikaty, przejrzyj dziennik zdarzeń i będziesz wiedział co zostało zablokowane. Na podstawie tych informacji stwórz reguły. Gdyś jednak poległ z tym zadaniem, to napisz jak masz skonfigurowane Comodo, a najlepiej wstaw zrzuty reguł Firewalla i dziennika zdarzeń.

Dzięki serdeczne. Tak zrobiłem już wcześniej, ale bez skutku. Myślę, że to kwestia portów.

CIS → firewall → Stealth wizard → Define a new trusted …

Now write the start Ip address and the subnet mask.

Regards,
Valentin N

Valentin N what r U doing here? You are from Sweden if I am not mistaken. R U trying to help everybody in every part and every place in whole world? Respect. :-TU !ot!

//Morphi: Ale piszemy po polsku, aby wszyscy nas zrozumieli. :P0l

Morphi… could you translate what I wrote in previous post? Super thanks

!ot!
I am a bit everywhere and if I understand I try to help ;D I am from sweden but that doesn’t matter; I know english :wink:

Regards,
Valentin N

Sure (oczywiście).

CIS --> firewall --> Stealth wizard --> Define a new trusted ....

Now write the start Ip address and the subnet mask.

Regards,
Valentin N


co mniej więcej znaczy:

CIS → firewall → Kreator ukrywania portów → Zdefiniuj nową zaufaną…

Pozdrowienia

i odpowiedź cis.fana:

Valentin N co ty tutaj robisz? Jesteś ze Szwecji o ile się nie mylę. Starasz się pomóc każdemu (i te inne słodkości :D)…

Valentin odpisał, czy mogę przetłumaczyć to wszystko…
i napisał także, że stara się pomóc, to że jest ze Szwecji nie ma znaczenia, zna angielski.

He he morphiusz jakie znowu słodkości :wink:
Tak tylko chciałem zapytać Valentina N co on tu , na polskim forum robi.
A napisałem po angielsku no żeby zrozumiał , bo chyba nie zna naszego kochanego , ojczystego języka 8)
Ale oczywiście masz rację , na naszym forum należy pisać po polsku , już to zapamiętuję.
I życzę wszystkim miłego dnia. (:WAV)