Νέος χρήστης των προιόντων Commodo.Απορία...

Χρησιμοποιώ το Commodo firewall και το Commodo antivirius το οποίο κάνει full scan to κομπιούτερ κάθε πρωί. Χθές σε έναν έλεγχο με το Norton spyware scan της Yahoo toolbar μου ανάφερε για δύο trojan που ετέθησαν σε καραντίνα,επίσης σε έλεγχο με το free on line virus scaner kaspersky βρέθηκαν οπως ανέφερε 2 ιοί σε κάποιο πρόγραμμα.Εκανα τότε πάλι full scan με το commodo αλλά δεν ανέφερε τίποτα
Αυτό το οποίο θέλω να ρωτήσω είναι που μπορώ να στείλω κάποιο πρόγραμμα ή φάκελλο που υποπτεύομαι ή μου υποδεικνύεται οτι είναι μολυσμένος για ανάλυση-ενημέρωση -επεξεργασία

                                                                                                                  ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

καλώς ήρθες στο forum (:HUG)

Μπορείς να στείλεις τα αρχεία μέσω του Comodo antivirus.

σημ. Θα σε συμβούλευα να εγκατατήσεις και τη δωρεάν εκδοση του bitdefender. Συμβιώνει χωρίς προβλήματα με το Comodo antivirus
http://www.bitdefender.com/PRODUCT-14-en--BitDefender-8-Free-Edition.html

Μέσω του Comodo antivirius
Ναι αλλά πως ;
επίσης ηθελα να ρωτήσω πως θα ρυθμίσω τις πόρτες σε stealth mode

  1. Πήγαινε στο “QUARANTINE” και κλίκαρε το “Submit Files” που φαίνεται κάτω δεξιά.
  2. Όλες οι πύλες είναι σε “stealth mode” με τις αρχικές ρυθμίσεις. Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα απολύτως ;D