Commodo Internet Security 3.x verzió - tűzfal-vírusirtó&viselkedés analízis

A 3. verzió témája alfától-omegáig, talán így átláthatóbb lesz. A srácoktól kaptam ide moderálási jogot, így valamennyire majd tudom rendezni a dolgokat :).

Csatolok pár képet, hogy szemleltetni lehessen az uj beta verzio nehany ‘alapveto’ mukodeset.

A mostani képeknél az látható (átvitt értelemben, szóval amit a tűzfal reagál :)), hogy lehívom a rendszer-visszaállítás segédprogramot a Start menüből és ott megnézem a beállításait.
Az első kettő kép csak azt mutatja, hogy megnyitom a programot, a másik kettő a beállításokra vonatkozik.

[attachment deleted by admin]

Igen, lesz rá lehetőség. Ugyan azt még nem tudom, hogy mennyire - ha fogja egyáltalán - tudja átvenni a korábbi 2.x verzió beállításait :(. Valószínűleg erre nem lesz képes, mert új eljárások és szabály típusok vannak benne.

Új verzió érhető el:

https://forums.comodo.com/cfp_beta_corner/cfp_309229_beta_has_been_released-t13159.0.html

Érdemes kipróbálni, de DoS védelem most nincs benne!

Újdonság több is van benne, kettőről csatoltam képet is.

Hello Arkangyal!

Mennyi esélye van annak, hogy még ebben az évben meg fog jelenni a 3.x verzió? Szeretnék áttérni 64bit-re minél hamarabb, de a béta verziót még nem merem állandó munkára használni.

(Mielőtt azt kérdeznéd hogy minek kell gyorsan a 64bit: ha már van 64bit-es számítógépen akkor használjam ki, a programok amiket futtatok elmennek 64bit alatt is.)

Hali trash!

Nos, ez ugye béta, tehát nem teljes termék, tehát tényleg nem ajánlott “munkára is használt” gépre felrakni :). Saccoljak? Most kb. 45%-ot adok - legfeljebb később tévedek :slight_smile: -, hogy idén megjelenik az angol teljes verzió. Ha lesz teljes verzió, értesítek róla ismert fórumokat és persze a lapomra is felkerül majd a hír.

Arki

Köszönöm a gyors választ!

Valami ilyesmire számítottam :frowning:

Már minden program megvan ammi kellene, már csak a tűzfal hiányzik. Anélkül meg semmit sem ér az egész.

Majd nézegetem az oldaladat (már eddig is ezt tetem) meg a fórumot.

Úgy néz ki hamarosan meglesz a végleges verzió. Sajnos a béta tesztekben nem vettem részt, igy nem tudom hogy az RC1 mennyire volt bogaras.

Arkangyal: annyira nem értek hozzá, vagy én olvastam félre, de legutolsó 64 bites béta miért csak AMD processzorok alatt ment?

Gondolom valamilyen utasításkészlet bibi miatt, de biztos jó lesz majd a végleges minden 64 bites architektúrára is.

Az jó dolog lesz.

A CPF-ben bele lesz integrálva a CAV is?

Szerintem nem lesz, különálló programok. :slight_smile:

Most biztosan nem, de ez a lépés addig nem is várható, amíg meg nem jelenik a CAVS 3.0. Utána viszont sanszos lehet, hogy egybegyúrják a tűzfalat és a vírusirtót, hogy így csomagként jelentessék meg (sok tűzfal gyártó úgy is így adja már el a tűzfalat is, mert akkor van már vírusirtód is :P). Bár ha belegondolsz: leszeded a tűzfalat és leszeded a víruritót = puff, már kész is a csomagod (csak nincs csomagnak írva).

Szerk.:
Ez alapján lehet, hogy már egy csomagban - különálló programként fog működni - is letölthetőek lesznek:
"we will, shortly after, release will have 3.1 launched as well with hopefully with CMG built in and CAV3 integrated (not bundled, you can still run it as a stand alone etc)… " (Melih - vezetői üzeenet :))

Akkor jól tippeltem. Magyar verzió mikorra varható?

Arkangyal: ha lesz szabadidőd akkor csinálhatnál egy user guide-ot, alapvető biztosnsági beállitásokról, szabályokról. Ahogy a beta 1-et elnéztem rengeteg mindent lehet benne állitani, bár jó a Defense+, de néha jobb manuálisan beállitani egy két dolgot.

Végleges verzió előtt szerintem nincs értelme szórakozni vele, magyarítás - első blikkre - január, talán január vége (még nincs fordítói eszköz sem).

Oké, akkor várunk türelemmel.

Lehet tölteni az angol végleges 3.0 verziót:

Végre! Köszönjük!

Arkangyal:

• hol lehet beállitani azt, hogy a program kimehet/nem mehet az internetre?
  • mik a fő külömbségek a Firewall/Defense+ biztonsági szintjei között? Melyiket érdemes használni, hogy ne magától csinálgasson szabályokat a programoknak, de maximálisan védelmezzen?

Úgy képzelem ezt, hogy felugrik egy ablak amikor egy program ki akar menni az internetre, és én mondom meg hogy mehet/nem mehet.

Esetleg valamikor zavarhatnálak MSN-en?

Még egy probléma. A grc.com-on teszteltem a portokat, az 1025-ös open, az 1033-as closed, a többi stealth.

Az 1025-öst a c:\windows\system32\lsass.exe használja (TCP, listening).

lsass.exe: Local Security Authority Subsystem

Ez mit csinál? Szükség van erre? Ha igen, akkor hogy tudom a portot stealth-é tenni?

Ha jó emlékszem, akkor 32bit-es Xp és 2.4 CPF alatt nem volt nyitva. Most 64bit-es Xp van fennt.

Hali!

Kicsit random leszek, bocs:
A Defense+ inkább olyasmi egy kicsit, mint a biztonsági házirend, csak az indítási lehetőség speciálisan részletre szabhatóak (pl. registry kulcsot védesz felülírás ellen; karanténozol fájlt indítás ellen; futhat-e valami). Tehát az leginkább az előtt foglalkozik a kérdésekkel, mielőtt az a tűzfal részhez eljutna.
A tűzfal résznél döntöd el, hogy ki/be mi menjen, ott foglalkozol hálózati dolgokkal.
A Train with Safe Mode (vagy a tűzfalnál a custom) szerintem ajánlott, de a block all (ez mindent blokkol) meg a panic mode (a computer security beállítások érvényben maradnak, de minden eltérő esemény miatt riasztást kapsz…) a legerősebbek.
Találsz egy Stealth Ports Wizard varázslót a Firewall-nál, lsass nélkül alapvetően amúgy lehet létezni (legalábbis az én gépem túlélte a kiiktatását, hálózat nélkül meg biztosan nem kell).

Define a new trusted application, ekkor már tudni fog róla a tűzfal, navigálj az Advanced/Network Security Policy-hez, ott részletesebben állítgathatod a tulajdonságait (itt tudsz tiltani valamit, ha a tűzfal automatán engedélyezte /tehát nincs popup/). Az Alert settings-nél (Firewall Behavior Settings) tudod erősebbre állítani a riasztást: húzd feljebb a csúszkát (a legfelső minden IP-re és minden port-ra kérdezni fog).

Arki