COM Surrogate

Witam, bardzo często dostaję komunikat:
http://screenshooter.net/6821117/urmxpcy SCREEN (wybaczcie ale screenshoter nie udostępnia linka z bezpośrednim screnem, tzreba niestety kliknąć link)
Najgorsze jest to, że żadna akcja wykonana przeze mnie nie daje długotrwałego efektu, czyli gdy ustawię by plik izolowało to i tak komunikat wyskoczy znów niebawem tak samo z zezwól i blokuj.
Tak więc opcja izoluj działa jakiś czas (wyskakuje komunikat że plik został uruchomiony w piaskownicy) ale po jakimś czasie znów wyskakuje komunikat ze screena.
Opcja zablokuj nie działa bo ciągle pojawia się okno z tymi trzema opcjami do wyboru
Opcja zezwól też działa krótki czas po czym i tak znów komunikat wyskoczy.

Co jest grane, co to za plik, co mogę więcej zrobić? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Znajdź ten plik, wrzuć na jakiś hosting (np. sendspace.com) i podeślij link. Dodanie pliku do Blokowanych w Defense + (Zasady bezpieczeństwa komputera>blokowane pliki) bądź zaufanych (Zakładka D+) powinno rozwiązać problem.

Ok spróbuję tak zrobić jak piszesz, ale powiedz mi dlaczego wybranie ‘blokuj’ czy ‘izoluj’ bezpośrednio z komunikatu tego nie czyni?
Plik wrzuciłem tutaj: https://docs.google.com/open?id=0B5IYq1lY08MAZ2J4ZEJzSVVyTkE
Dodam jeszcze, że plik odpowiada za rzeczy jak np. wybór pliku z eksploratora, czy wybór pliku z dowolnego programu. Nie wiem czy jasno to opisałem, jakby co spróbuję inaczej.