cis8 kilka problemów

Witam
Używam CIS od wielu lat, program nadal ma kilka wad, ale biorąc pod uwagę że jest za darmo, jest to w tej chwili najlepszy wybór. Zainstalowałem go na ponad 100 komputerach … z różnymi skutkami, w większości śmiga jak trzeba.

Obecnie używam aktualnej wersji 8 i mam kilka problemów z którymi nie mogę sobie poradzić. Sprawdzałem na kilku komputerach i występują TE SAME problemy, więc nie zawracam duPy byle czym. System windows 7 i 81 w wersji 32 jak i 64 bit. System instalowany na świeżo jak i po przejściach, konfiguracja cis antywirus - przy dostępie, zapora - tryb bezpieczny, sandbox - on/minimum, hips - bezpieczny.

  1. internet mobilny od dowolnego dostawcy w wersji USB czyli np huwaei LTE z PLAY czy polsatu, podczas instalacji mobile partnera przy instalacji sterowników czyli w momencie gdy pasek postępu jest mniej więcej w połowie, cavwp.exe zarzyna procesor i na tym koniec (czekałem godzinę), pomaga jedynie ubicie procesu cavwp, wtedy instalator kończy i system instaluje sterowniki do modemu i dalej już wszystko działa. Problem występuje na wersji 7 i 8 cis.

  2. internet mobilny z play w wersji starszej czyli 3g często nie chce się zainstalować do końca, albo instaluj się bez błędów ale system nie wykrywa modemu bo cis blokuje instalację sterowników i nie powiadamia o tym. Pomaga całkowite wyłączenie ochrony, dodanie mobile partnera do wyjątków i ponowna instalacja, albo czasem instalacja w trybie awaryjnym sterowników. Problem występuje na wersji 7 i 8 cis.

  3. To bardzo rzadko, ale zawsze gdy jest kilka kont w systemie, cis blokuję na koncie zwykłego użytkownika przeglądarkę internetową (opera chrome ie), objawia się to tam że mogę plik chrome.exe skopiować, odczytać, ale nie mogę wykonać, czyli po kliknięciu nic się nie dzieje. Zmiana nazwy na np chrome3.exe rozwiązuję problem… ale po aktualizacji przeglądarki wracamy do punktu wyjścia. Nie jest to problem uprawnień do pliku, wyłączenie całkowitej ochrony w cis nie pomaga, dodanie do wyjątków nie pomaga. Czasem po którejś aktualizacji przeglądarki/systemu wszystko wraca do normy, ale na kompie trzeba pracować więc nie mogę za każdym razem grzebać przy tym, najczęściej tworzę nowe konto użytkownika w systemie i problem w większości przypadków znika, ale nie zawsze. Uprzedzając głupie pytania, skopiowanie przeglądarki w inne miejsce, czy nawet skopiowanie z innego kompa na pendrajwie nie pomaga bo dzieje się to samo.

  4. Dzisiejsza wpadka, nie wiem jeszcze dokładnie w czym problem, na wszelki wypadek dodaję bo już dwa kompy zawiesiło.
    wtw-update po wykryciu przez hips i kliknięciu zezwól powoduje zwiechę komputera, myszka chodzi i nic poza tym, pomaga tylko twardy reset.

Dorzucić jakieś szczegóły? Konfiguracje komputerów bardzo różne, ale poza tym wszystko działa i nie ma się do czego przyczepić, systemy w miarę na bieżąco aktualizowane, brak toolbarów i innengo shitu, podstawowa diagnostyka nic nie dała - memtest, smart dysku, odkurzanie, zasilacze OK :] . Próbowałem różne ustawienia cis i do niczego mądrego nie doszedłem, może ktoś spotkał się z podobnymi problemami. Zaraz biorę się za przekopanie forum bo sporo tego tak że proszę nie bić jak coś będzie na pierwszej czy drugiej stronie.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku

Tego typu problemy najlepiej zgłaszać na forum anglojęzycznym z załączonym raportem diagnostycznym, to wówczas jest szansa, że to naprawią. Ja na forum polskim już dawno zgłosiłem bug związany z brakiem możliwości utworzenia reguł dla klientów e-mail w firewallu i do tej pory nie ma odzewu.

Od siebie mogę napisać jedynie to, że nie ma sensu jednoczesne stosowanie HIPS i automatycznej piaskownicy oraz instalując wersję 8 najlepiej najpierw wyinstalować starszą.

Taka procedura może prowadzić do błędu 1603 - https://forums.comodo.com/polski-polish/cis8-instalacja-i-bd-1603-t109614.0.html

Brodi81
Przyznam, że do znudzenia instalowałem zarówno sterowniki, jak i samą aplikację Mobile Partner, w tym zmodyfikowaną niebrandową, na komputerze u siebie, jak i pomagałem znajomym w Polsce przez Skype. Zawsze całość zainstalowała się dobrze.
Pierwsze, jeśli ktoś bawi się w piaskownice, to przy instalacji nowych programów lepiej ją wyłączyć. W Comodo wybieramy opcję, pełnego informowania komunikatami o tym co program zgłasza. Gdy pojawiają się komunikaty, co do procesów, wybieramy traktuj jako instalator lub aktualizator, jak nie ma ich to zaufana aplikacja. Przy takich wyborach, nie na cudów, MP, jak i sterowniki zawsze zainstalują się poprawnie, chyba, że w Windowsie jest coś pochrzanione, niezwiązane z Comodo.
Powiem więcej, celowo uruchamiałem programy, które przez antywirusy są traktowane jako wirus, trojan, malware, ale nimi nie są i gdy pojawiał mi się czerwony komunikat o zagrożeniu, dodawałem czasowo taki proces do wykluczeń i programy wykonywały zadanie, bez reakcji Comodo. I tak jest zawsze, każdy proces uruchomię, zainstaluję program, wystarczy, że wydam odpowiednie polecenia Comodo.

Co do zawieszania się systemu to temat rzeka. Przyczyn może być dziesiątki. Są nawet tacy giganci, co blokują procesy systemowe Windowsa w Comodo. Efekt bluescreeny, zawieszenia, restarty, wgrywa po kilka razy system i na okrągło robi to samo, a potem twierdzenie, że Comodo popsuło mi komputer. Jak ktoś klika na głupa lub nie wie co robi, to nie ma cudów, by wszystko działało dobrze.

Comodo to program z reguły wymagający czytania dodatkowych danych i ustawień indywidualnych. Wiele osób samo sobie w nich blokuje różne rzeczy a potem mają problem, ale nie wszyscy.