cis 3.12 firewall blokkolja a "Windows Operating System"-et

Sziasztok,

router mögött vagyok, és úgy tűnik minden ok, kivéve, hogy a firewall egyfolytában blokkol bizonyos bejövő kapcsolatokat, amik mind “windows operating system” néven futnak. Van köztük TCP, UDP ICMP egyaránt.

Amióta a global rules-nél hozzáadtam a utorrenthez szükséges rule-t, azóta azon a porton (is) próbálkozik (41006).

http://img269.imageshack.us/img269/9973/cisi.th.jpg

Valakinek valami ötlet ezzel kapcsiban ?

Köszi előre is.

üdv.

Szia!

ICMP, mint szimpla ping élet teszteléshez? (Type típusoknak mik a fedőnevei, mint típusok, ezt még nem tudom fejből…) Az fura, hogy windows oprendszert írt, nem a torrent programot. Mi alapján állítottad be a szabályt?

Többi:
1900 UDP-zik: UPnP, estleg próbálhatnád anélkül használni a routert (legtöbbnél kikapcsolható) és kikapcsolhatnád a géped szolgáltatásai (services.msc, Uninverzális…), torrent beállításai közül is - legalább napló lehet egyértelműbb - már ha boldogulsz anélkül… :).

TCP/UDP ua. torrent portra: szerintem mehetne így szimplán: BÁRMI IP (~úgy sem a routert látod, gondolj rá csak hálókártyaként)| BÁRMI PORT | 192.168.2.2 | 41006 | UDP és TCP (riasztás nem kell érvényesülésnél, legalább gyorsabb lesz).

Üdv:
Arki