CIS 10.2.06526 błąd pobierania bazy adresów URL

Od jakiegoś czasu, przy aktualizacji, która trwa dłużej niż kiedyś, pojawia się błąd przy próbie pobrania bazy adresów URL.
Jakość łącza jest bez zarzutu, mam wrażenie, że problem pojawił się po update’cie Windows 10 do wersji 10.0.17134.81
Odinstalowywałem program i ponownie instalowałem czyszcząc wpisy w systemie i rejestrze, ale niczego to nie zmieniło.
Korzystam z wersji free CIS 10.2.06526, wersja bazy danych 29135, baza witryn 25417

Czy ktoś ma podobne problemy? Jakaś rada?

U mnie nie ma takiego problemu na windows 10.

@dmocha też to zauważyłem u siebie. Udało Ci się może rozwiązać ten problem?

Zdarza się czasami ten błąd, który dotyczy aktualizacji czarnej listy adresów stron WWW, blokowanych przez firewall Comodo.
Nie ma on jednak, zbyt dużego znaczenia, ponieważ potencjalnie niebezpieczne strony Web możemy otwierać w izolacji, a poza tym jest możliwość użycia bezpiecznych serwerów DNS lub dodatku do przeglądarek - Online Security Pro autorstwa Comodo.

Witam, wiem że odgrzewam stare kotlety ale czy nie ma możliwości ręcznie ściągnąć i doinstalować tą listę niebezpiecznych stron? Z góry dzięki za odpowiedź

Takiej możliwości nie ma, ale jak napisałem w poście powyżej, są jeszcze trzy dodatkowe opcje blokowania szkodliwych stron Web:
1.Uruchomienie przeglądarki w izolacji (Sandbox)
2. Bezpieczne serwery DNS Comodo
3. Dodatek do przeglądarek Online Security Pro autorstwa Comodo.

Instalacja najnowszej listy URL dla firewalla nie jest aż tak ważna. Po pewnym czasie na pewno aktualizacja będzie działać prawidłowo.

Zainstaluj sobie uBlocka Origina z odpowiednimi filtrami, a dlaczego to zobacz w tym temacie: http://forum.pclab.pl/topic/1271054-Uwaga-na-fałszywy-sklep-Outletto24/page__view__findpost__p__15370635