CF 10 - doinstalowany komponent bez zgody użytkownika

Kilkanaście minut temu zaktualizowałem CF do wersji 10 (co raczej mnie zdziwiło); podczas ponownego uruchomienia pojawił się nowy komponent w Dodaj/usuń programy, który chciał również uzyskać dostęp “na zewnątrz” - Internet Security Essentials (edit: wygląda na to, że to wirtualny pulpit), którego sobie nie przypominam bym kiedykolwiek używał - zawsze korzystałem jedynie z Firewalla.

Skąd się ów komponent pojawił? Czy Comodo postanowiło uszczęśliwiać użytkowników na siłę? Czy może jest to jakiś bug?

“Internet Security Essentials” - Jest to część systemu ochrony sprawdzająca bodajże autentyczność certyfikatów stron sieci Web.

To małe narzędzie do ochrony przed atakami typu MITM.

Jak go nie chcesz to odinstaluj.

Skoro komponent jest opcjonalny i można go bez problemu odinstalować, dlaczego instalator aktualizacji nie pyta o zgodę na doinstalowanie go w pierwszej chwili?

Funkcja jaką spełnia najmniej mnie w tym momencie interesuje. Takie działanie nie pokazuje firmy, deweloperów w dobrym świetle.

Przy okazji, czy Comodo oferuje gdzieś jeszcze instalatory offline dla poszczególnych wersji swojego pakietu?