Brak połączenia z internetem

Partycja 1 Windows XP bez firewall, Partycja 2 z firewall Comodo Windows 7 Ultimate
Comodo Firewall 5.12.256249.2599

Problem przy uruchomieniu komputera na Windows 7:
Kreator ukrywania portów ustawiony na pozycję 2 wszystko działa dobrze. Tylko co jakiś czas muszę zresetować modem po próbie połączenia się z 169.254.244.184 co pomaga przywrócić połączenie

Kreator ukrywania portów ustawiony na pozycję 3 “Zablokuj połączenia przychodzące i ukryj porty tego komputera” brak połączenia. Nie pomaga resetowanie modemu. Wyświetla się komunikat o próbie połączenia z 169.254.244.184 (to chyba adres rozgłoszeniowy, w ustawieniach karty sieciowej określony jako adres autokonfiguracji i jednocześnie nie pokazuje się w tych ustawieniach moje IP (zmienne) - rozumiem, że nie zostało przyznane) i wykryciu nowej sieci. Ten adres zostaje dodany jako strefa sieciowa. Resetowanie nic nie pomaga.

Ktoś miał podobny problem i rozwiązaniem było odznaczeniem “chroń bufor ARP”. U mnie to nie działa.
Zauważyłem też, że w centrum akcji po wyświetleniu zainstalowanych zapór po zaznaczeniu ich nie uaktywnia się przycisk włącz/wyłącz. W ustawieniu zapory w panelu sterowania jest “Zmień ustawienia powiadomień” i “Włącz lub wyłącz zaporę systemu wyłącz”. Bez względu na to którą opcję wybiorę pojawia się takie samo okno z możliwością włączenia zapory. Czy jest to spowodowane tym, że jest wyłączona?

Gdy jest łączność widać dużo połączeń gdzie port docelowy to 137. Czytałem ostrzeżenia przed tym portem (włamania przez Netbios czy coś podobnego) ale też informacje, że gdy w sieci poza Win 7 są starsze systemy to jest on niezbędny do komunikacji między nimi. Na moim komputerze są oba systemy więc może to jest powodem?

Co jest powodem, że nie mogę połączyć się z siecią przy całkowitym ukryciu portów? Nie jestem pewien czy w przypadku wersji Comodo 5.10 był ten sam problem

z góry dziękuję za odpowiedź